| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porody doma vs. porody v nemocnici

Ma zkusenost je,ze kdyby v porodnicich alespon trochu zmenili "stredoveky" pristup a prostredi,tak by tolik maminek nemelo potrebu rodit doma. A nebylo by potreba tolik ohnivych diskusi...
Rodila jsem ve vyhlasene prazske porodnici,nemela jsem silu ani zkusenosti na to,se s nimi hadat a nechala jsem je pichat mi vselijake urychlujici dryjaky,protrhavat blanu,strihat hraz,odnest zdrave dite pryc,pak doktorka pri siti prehledla vnitrni hematom,bolest horsi nez porod,zlehcovali to,zda nemam hemeroidy... pak rychle narkoza,operace,transfuze krve...
Mam pocit,ze pri normalne rizenem porodu bez chemikalii a stresu z doktoru by to probehlo normalne.
Presto tam chci jit znovu,protoze soukromi porodniho salecku s koupelnou od prijmu az do konce je k nezaplaceni - kdyz jsem slysela kamaradku,ktera ted rodila v jine vyhlasene prazske porodnici,jezily se mi hruzou vlasy na hlave nad tim stredovekem.BYla v hekarne,kde spalo nekolik maminek,tak je nechtela budit svymi vykriky pri stazich,coz ji dalo hodne prace se premahat.Ja jsem pri otvirani neustale za sebou nechavala krev,plodovou vodu,obcas i trochu stolice a nedovedu si predstavit,ze bych todle (hlavne ty bobky) delala na zem pred zraky dalsich 4 vydesenych maminek na spolecne hekarne ci dokonce na nake pruchozi chodbe! Ze tam tatinci nesmeji a muzou az k finale na sal,tak to je uplne strasne.
Takze,rodicky! Zkusme zmenit pristup doktoru (znam jednoho, ktery mi rekl,ze kdyz prisel do centra aktivnich porodu,nejtezsi pro nej bylo sedet s rukama za zady a nedelat nic,ale uznal,ze to je tak pro rodicku nejlepsi,naucil se to casem), zmenme pristup porodnich asistentek - jak doktori tak i asistentky by meli mit moznost legalne dostat financni dar od rodicek podle jejich spokojenosti (a aby se to stalo beznou praxi)-aspon by pak byli zainteresovani. A zmenme prostredi (naproste soukromi, pritmi,hudba,sprcha ci vana,zachod,barevne zdi a kachlicky- kdyz to jde v Podoli,proc to nejde jinde?). Pak se to bude rodit jedna radost!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.