| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porody doma vs. porody v nemocnici

Milý pane autore,
v úvodu článku se snažíte stavět se k problematice nezaujatě a ouha, po přečtení článku je mi jasné, že stojíte spíše na straně porodů doma. Je chvályhodné, že vás coby muže problematika porodů tolik zajímá, ale zároveň vás coby muže i handicapuje, protože vy jste porod nezažil a nikdy nezažijete. Vy budete vždy jen přihlížet a nikdy při něm nebudete riskovat svůj život. Nejvíce jste mne pobavil tím, že když nastane při porodu doma komplikace, dá se jet do nejbližší nemocnice. Hádejte, za kolik minut nebo spíše vteřin dokáže žena při porodu vykrvácet? Tuhle situaci žádný seberychlejší transport do nemocnice nezachrání. Ano, rodit doma bylo přirozené a bylo přirozené, že muž míval za život i pět manželek. Taková totiž byla úmrtnost při porodech. Já jsem porodila dvě děti, vím jak to bolí a vím jak je to těžké, ale riziko porodu doma bych nepodstoupila. Ostatně v moderní porodnici si mohu zvolit, zda budu rodit na porodnickém stole, na stoličce, ve vodě atd. Jinak přiznávám, že mi také občas vadí arogance některých lékařů, ale arogantní bývají i řidiči autobusu. A to přece neznamená, že přestanu jezdit autobusem a začnu chodit kilometry pěšky. A poslední poznámka: hádejte, jak se cití dítě, které uvízlo v porodních cestách, dusí se a ví, že umírá?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.