| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porody doma vs. porody v nemocnici

Nečetla jsem jediný diskusní příspěvek ale jen článek a musím říct, že poměrně vystihl mé pocity. Zažila jsem porod v obrovské porodnici, kam jsme přijeli poměrně na poslední chvíli. Stihla jsem si protrpět 20minut na monitoru v leže, i když jsem ležet nevydržela už ani 14hodin předtím, protože se monitor přece točí vleže. Pak jsem byla prohlídnuta a dostala jsem injekci - patrně oxytocinu. Pak následoval klystýr, který ale nestihl zaúčinkovat a už mě hnali na sál, protože jsem už rodila. Po 15minutách a výhrůžce teď už musí ven nebo půjde kleštěmi, protože se dusí, se malá narodila (s nástřihem) a nedýchala - bez napojení na přístroje, asi jen po poplácání po zádíčkách začala. Pak jsem měla tři čtvrtě roku výčitky, že jsem jela do porodnice pozdě a malá se mohla narodit v autě a nedýchat a jak jsem jí ohrozila na životě. )Ale dělala jsem přesně to, co mi v porodnici i po konzultaci po telefonu řekli - kontrakce musí být pravidelné 2 hodiny. Prostě jsem je pravidelné tak úplně neměla.) Ale třeba by to bez toho urychlovacího oxytocinu tak vůbec nebylo, nebylo by to tak rychle a nedusila by se. Kdo ví. Ale myslím, že je to dost možné.
Teď jsem zase těhotná a hodně to řeším. Rodit doma se neodvážím právě proto, že nevím, jestli to bylo tím oxytocinem a prostě se bojím. Obecně proti lékařské péči při porodu nic nemám. Ale prostě se bojím toho, že mě zas donutí ležet na monitoru, ležet při porodu, urychlí to a tím zamezí miminku v přirozeném postupu, nastřihnou mě aniž by mi to i jen řekli, protrhnou mi vodu dřív než sama praskne, budou mi vyhrožovat, že ohrožuji své dítě když nebudu chtít udělat něco, co po mně budou chtít a podobně. I minule jsem vybírala porodnici zodpovědně a naivně předpokládala, že pro mě udělají to nejlepší pro mě i pro miminko. Ale jak předem odhadnout, že to tak bude?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.