| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porody doma vs. porody v nemocnici

Mily Tomasi,
kez by bylo vice muzu jako vy, kdo se dokaze zaobirat touto tematikou a zustat defakto objektivni a nezaujaty. nejen ze delate cest vsem muzum, ale i lekarum, kteri stravi sotva setinu casu premyslenim o obou stranach argumentu. ja bych rozhodne dokazala psat hodiny o ruznych pro a proti, nejen ze jsem take zdravotnik, ale i matka a navic mam perspektivu ze statu, kde ziji a pracuji na chirurgicke JIP, rodila jsem v nemocnici, nakonec skoncila neplanovanym cisarem pod epiduralem, ale nemohu si stezovat. vse bylo naprosto neuveritelne. vsichni se chovali perfektne, vsechno bylo konzultovano se mnou a ja jsem delala rozhodnuti, protoze je to moje telo a moje miminko, nikdo mi nic nenutil, dali mi moznost volne se rozhodnout po konzultovani pro a proti a vysvetleni, ktere davalo naprosty smysl. Jsem stastna, ze nejsem v CR, kde maminka je povazovana za pacientku a dite za subjekt a pododbne. rada bych diskutovala veskere skutecnosti jak je znam z USA, kde matka ma pravo delat presne to, cemu veri a jak se rozhodne ji nikdo nebude vycitat. lekari v porodnictvi jsou tu predmetem nescetnych soudnich jednani, jejich pojisteni jde do stovek tisicu dolaru rocne a maji velikou zodpovednost. jsou velice informovani o nejnovejsich postupech a neustale se vzdelavaji. klient (matka a otec) jsou zahrnuti do veskerych!!!! rozhodnuti a diskuze je provadena v prijemnem prostredi beze spechu a bez ridikulujicich poznamek typu " ja jsem lekar vy jste pacient a houby tomu rozumite" respektuji tu nazory obou rodicu a dobre vi, ze maminky ktere chteji maji tak dobre informace o porodu jako lekar sam, protoze to povazuji za svou zodpovednost vedet co nejvice a tak umet udelat rozhodnuti zalozene na empirickych datech a osobni preferenci. myslim, ze vetsina rozdilu mezi usa a CR bude v tom, ze matka tu neni povazovana za "hloupou husu" ale je ta, ktera nosi miminko v sobe a tudiz ma narok delat rozhodnuti o tom, jak prijde na svet. lekar ji muze pomoci doporucenim a vysvetlenim rizik, domluvi se spolu na porodnim planu a respektuje jei prani, paklize nedojde k nenadale komplikaci, kdy jsou matka ci miminko ohrozeni. v tu chvili je lekaruv pristup ovlivnen nutnosti predejit zraneni, poskozeni nebo umrti. tohle vsechno je v detailu diskutovano nekolikrat pri navstevach lekare ci CNM, ktera je vysokoskolsky vzdelana sestra, ktera muze vest porod ktery je nekomplikovany. dalo by se mluvit hodiny a hodiny o rozdilech a proc jsou nekteri lide demagogicky zaujati proti jakekoli zmene a podobne. mam tu dnes 5ti mesicniho chlapecka, ktery mi bohuzel neumozni psat hodiny a hodiny o techto tematech, ale rada si ve volny chvili prectu jakekoli reakce. pripadne muj email je
kacenkasimi@yahoo.com
jsem rada, ze i nekteri muzi se zapojuji do konverzace, ktera jeste donedavna byla tabu nebo prinejmensim byla velice nepohodlna. timto zpusobem se da dosahnout zmen a to je jen dobre.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.