Vzpomněla jsem si na další doporučovaný a chválený způsob odstranění: elektrikářské kleštičky či svorky (tak nějak se tomu říká). Další možnost jsem se dočetla právě dnes v novém čísle Regenerace. Doporučují předcházet chycení klíštěte tím, že před vycházkou se užije vždy půl tablety vitaminu B1 ráno a půl večer. Výše zmíněný kapesník - u našeho psa si vezmu "nacuclíka" do papírového kapesníku a točím proti směru hodinových ručiček - pustí se vždy a je živé, což je důležité, aby do rány "nezvracelo" (jenže ono prý zvrací několikrát během přisátí). Pes drží trpělivě - pak mu ještě pro jistotu čtverečkem buničiny namočeným v alpě místo vydezinfikuju. U psa v chlupech vidím až velké klíště. U lidí se vidí už klíště malé a tak odstranit ho v co nejkratší době po přisátí. Klíště s papírem splachujeme. Dříve to byla kremace, ale to se prý nemá. N.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.