| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku S dítětem v nemocnici

Katko,
je to presne tak, moje zkusenost (nemocnice Kralovske Vinohrady, Praha) to presne potvrzuje. Problem je v tom, ze lekar v nemocici na prijmu nema motivaci (kulantne receno) rodice s ditetem prijmout, resp. potvrdit oduvodnenost tohoto pozadavku. Ja to pri opakovane hospitalizaci svych deti resila tak, ze jsem poprosila detskou lekarku, ktera me deti osetruje, aby mi napsala potvzeni, ze pobyt rodice v nemocnici je nutny. A tim padem uz nikdo nic v nemocnici nenamital. To samozrejme neresi dalsi technicke detaily, jako vzdalenost ubytovny atp., je to jen pomucka proto, aby se v nemocnici na prijmu vubec kdokoliv touto otazkou zabyval.
BTW. v okolnich zemich je napriklad zvykem porvadet takzvane male operacni vykony i u detskych pacientu kde je nutna anestezie v rezimu jednodenni hospitalizace. To znamena, veskera predoperacni vysetreni provadi nemocnice ambulantne, 1-2 dny pred vykonem se rodic musi sejit s anesteziologem, ktery dite vysetri, zkontroluje laborator a pouci rodice, kdy se ma rano dostavit, kdy a co muze dite naposled jist/pit. Rodice samozrejme musi podepsat pouceny souhlas. Po vykonu je dite nejdriv na pooperacnim pod dohledem anesteziologa a pak je predano na jednodenni pokoj, kde je u nej pochopitelne rodic. A pokud nedoslo ke komplikaci, az se dite vyspi, napije a naji a nezvraci a dobre reagovalo na narkozu, nema teplotu atp. osetrujici lekar je propousti do domaciho osetreni.
Odpada stres deti i rodicu z delsiho pobytu v nemocnici, od rodicu se predpoklada vetsi mira odpovednosti a spoluprace. A v neposledni rade naklady nemocnic spojene s pobytem jsou mensi (mene luzek, sester....). Nechapu, ze neco podobneho nelze tady? Konkretni srovnani triselna kyla u trileteho ditete - v Praze hospitalizace 5/6 dnu, v Madarsku 1 den.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.