| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O večerníčkovské hysterii

Taky myslím. Když jsem byla děcko, tak jsme doma televizi měli, nikdo nám k ní nezakazoval přístup, a přesto jsme jak brácha tak já docela normální - já ráda čtu a dokud jsem měla čas se patlat ve vývojkách a ustalovačích, tak jsem i ráda fotila, brácha je aktivní sportovec a rád píše (oba si tyto zálibiy neseme z dětství)... Na televizi jsme koukali, ale nikdo nás od ní nemusel odhánět bičem :o) Prostě rodiče nám umožnili všestranný rozvoj, mohli jsme si vybrat televizi, ale zároveň i spoustu jných činností.

Ten samý přístup bych chtěla uplatnit i u našeho děcka. Jsou jí skoro dva roky a kouká na Teletubbies. Rozhodně před televizí nesedí pětkrát týdně třicet minut, spíš jenom když si vzpomeneme. Tenhle týden to bylo cca dvacet minut celkem, jindy je to víc, jindy vůbec, podle našeho programu. Já si ten seriál moc pochvaluji, dcera se u něj docela rozkecala a navíc ty Potvůrky (tak jsme si je počeštili :o) ) začíná napodobovat. Už jsem psala v jiné diskuzi - např. dcera odmítala po ulici chodit za ruku, stačilo však, aby si Potvůrky tak vyšly na procházku a už se rozjela: "Mamí... sinice, rucicku!" :o))

Na druhou stranu k nám v některé dny kolem deváté ráno chodí slečna, která dceru bere na procházku. Stačí, aby zazvonila, a Verča přestane být fascinovná děním v televizi, ale už běží ke dveřím a raduje se: "Teta, teta. Jdem ven!" (Mimochodem, kdo by jí v tuto chvíli sledoval, tak neuvěří, že i já s ní taky chodím ven :o) ) a zrovna tak si od televize odejde do vedlejšího pokje hrát tehdy, když jí dění na obrazovce nijak nezaujme.

Teď zrovna přemýšlím, jak dvouleté dítě naučit na počítač - poměrně často na něm dělám a Verča se o něj aktivně zajímá a mně připadá zbytečné, aby jenom tak bezcílně mlátila do kláves a koukala přitom do účetního programu... To už si myslím, že je lepší zkusit nějaké speciální CD pro děti a ukázat jí při tom něco užitečného :o)

S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.