| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když si dva nedávají pozor

Já osobně si myslím, že je víceméně celkem jedno kdo v co věří, protože ve výsledku ti věřící i ti nevěřící se chovají všichni stejně. To, že je někdo např. křesťan, či vyznává jinou víru ještě nezaručuje, že se chová lépe, než někdo, kdo žádnou víru nevyznává, nebo žije jen podle jakýchsi svých nastavených pravidel, které považuje za správné.
Já věřím ve zdravý rozum a ve svědomí a ze svého hlediska považuji víru v Boha spíš jako "styl života" a občas mi připadá, že někteří "věřící" si tím zjedodušují život, protože mají vždycky možnost se obrátit na svého Boha, zatímco nevěřící "Tomášové" se nemají kam obrátit :-).
Mě na víře hlavně překáží to, že jednak těch vyznání a vír je takové množství a každý z těch, kteří věří v tu svou víru, jsou přesvědčeni, že ta jejich je ta "ona" správná a to mi tedy řekněte, která je tedy ta správná a která lepší, nebo horší a kolik je tedy vlastně Bohů? V každé víře je nějaký a podle mě ho nelze považovat za jednoho, protože víry se liší "obsahově".. jo, a navíc mám taky pocit, že lidé např. v rámci jedné stejné víry,pojímají "nějaká její stanovená pravidla" různě a různě si je uzpůsobují tak, jak jim to vyhovuje a že někteří lidé, často pod vlivem víry, nevidí dost objektivně a to ovlivňuje i jejich názory a často pak považují něčí konání za špatné, jenom proto, že odporují víře a naopak dobré, jenom proto, že to odpovídá víře, ale podstata věci,nebo něčího rozhodnutí je nezajímá. Podle mě víra dělá z věcí buď černé, nebo bílé, nic mezi. Ve jménu víry se toho hodně dobrého uskutečnilo a uskutečňuje a zrovna tak je ve jménu víry pácháno i odjakživa hodně zla a když to tak vezmete tak ti co nevěří také dělají dobré skutky a zrovna tak ty špatné, jenom se pak nemají na co odvolat. To mi vyhovuje víc :-). Znám věřící i nevěřící a opravdu v nich a v jejich chování nevidím rozdíl. Jenom ti věřící ( z okruhu mých známých) se k té víře obracejí často více v těžkých životních situacích a asi jim pak jejich víra pomáhá, ale jinak jsem si nevšimla, že by na jejich život měla existence Boha nějaký významnější vliv :-).
Ve svý podstatě je mi to ale jedno a pokud mě někdo nechce předělávat na věřící, tak ať si sám věří v co chce a jak chce, je to jeho věc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.