| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bonding neboli připoutání

Mohu porovnat oba případy - první dcera mi po porodu dána na břicho nebyla, hned mi ji sebrali a vyšetřovali atd. Co mi to bylo platný, že asi dva metry od mé hlavy, když jsem viděla jen záda sestry. Pak mi ji rychle už zabalenou přiložili a zase sebrali. Položili teda na lůžko vedle mé postele a odešly, ale to už dcera tvrdě spala, takže žádné seznamování se nekonalo. Kromě toho momentu hned po porodu mi sice dceru nikdo nikam neodnášel, ale to mateřské pouto k ní jsem si musela vytvořit postupně. První dny pro mě byla naprostý cizinec, zároveň jsem však měla problém ji odložit byť jenom do postýlky, hrozně moc jsem se jí potřebovala dotýkat.
Na druhou dceru jsem si poprvé sáhla já, okamžitě po porodu jsem si ji přitulila k sobě a nedala ji dvě hodiny z ruky, dokud jsem se na to necítila. Mateřská láska mě zavalila okamžitě, druhorozená byla hned moje.
K první jsem si vytvořila stejné pouto, za pomoci prakticky neustálého nošení v šátku a společného spaní, ale trvalo to déle a bylo to naprosto zbytečné. Je to škoda a mrzí mě to tím víc, když jsem po porodu druhorozené zjistila, o co jsme poprvé přišly:-(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.