| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bonding neboli připoutání

Dokud se mi nenarodilo třetí dítě, myslela jsem si, že vše proběhlo jakžtakž v pořádku. Ano, prvního syna jsem dostala až po 7 hodinách a to jsem si ho vyřvala a vybrečela, nikomu jsem neříkala nikdy, jak strašně mě to bolelo, že ho nemám u sebe! Byla jsem nabuzená ( a to jsem už 2 noci nespala, porod byl dlouhý) a po něm jsem měla pocit, jako by mi někdo zaživa vyrval vnitřnosti. Byl mou součástí 9 měsíců, byl očekávaný a už tehdy milovaný... a najednou nic, prázdno. Jako film. Už tehdy když jsem někomu popisovala svůj porod, tak jako dvoudílný film. První ukončil těhotenství porodem. V tom druhém, po nějaké době, přinesli nějaké dítě a já se začala starat a sžívat s ním. Trvalo dlouho, než jsme se sladili. Stále plakal, já byla nervozní, měl silné koliky, já brečela, milovala ho i nenáviděla. Srovnalo se to jakžtakž po 3 měsících. Pak začal spávat se mnou (do té doby jsem to nedokázala, dokonce jsem ho dávala za dveře na chodbu, i jeho nádech mě budil :-(, a vše se začalo srovnávat.
Druhorozeného jsem po první zkušenosti odmítla já. Taky spával na chodbě. Dlouho mi to bylo jedno.

Pak se narodila dcera, byla do první minuty se mnou, na pár minut šití ji choval manžel. Porodní asistentka se jí dotkla až asi po 2 hodinách, kdy ji vážila. Pak už opět byla se mnou, a s námi. Spí s námi, je s námi. Vše šlo hladce od prvních dnů, všichni ji okamžitě milujeme.

Není to jen tím, že jsem už "zkušená matka", nemluvím o péči. Ale o mé psychice, kdy u synků mi to dlouho "nenaskakovalo", u dcery není CO naskakovat. Vše šlo plynule.

Tyto články jsou potřeba, protože někdy vše vypadá, že je jak má být. Pak přijde jiná zkušenost a člověku dojde (i fyzicky), že to tehdy bylo špatně. Já mám u taových článků pocit, že mi někdo sype sůl do rány. Přesto za ně děkuju.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.