| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bonding neboli připoutání

Mám pocit, že jsme dospěli do stadia, kdy polovina lidí by chtěla mít život co nejvíce "sterilní", bezproblémový, starat se jen sami o sebe. Začíná to v porodnici. Umýt dítě, ať není špinavé, nekojit, abych nemusela vstávat a mimi hezky spinkalo, nenosit v šátku, vždyť to dělaly cikánky (slova mojí babičky), nechovat, abych si dítě na chování nezvyklo.. a takhle to pokračuje až do dospělosti. Stále se distancujeme od svých dětí v době, kdy to nejvíce potřebují a pak po nich v dospělosti budeme chtít, aby se o nás na "stará kolena" staraly, případně aby na nás byly hodné v dobách, kdy už nám tělo nebude příliš sloužit??? To asi ne.. spíš nás jednou za čas z nutnosti navštíví, ošetřovatelka se postará stejně dobře - ne-li lépe.
Já rodila CS, po nezdařeném Hamiltonovi a nepostupujícím porodu :-(. Trauma z toho nemám - tedy ne těžké, ale cítím se občas zvláštně před svou dcerou. Jako by nám něco společného chybělo (na přisátí jí přinesli asi do hodinky, ale stejně jí pak odnesli). Těžko se to popisuje. Nikdy jsme nenechávali plakat, nikdy jsme jí neodstrkovali, zhruba dva měsíce jsem jí stále jen chovala (v šátku být nechtěla), ale stejně cítím, že nám něco chybí. Otázka je, jestli to nechybí více spíš mně než jí. Těžko říct.
Když mi jí prvně přivezli, zaplavila mě taková vlna hormonů - štěstí, radosti, úžasu jak je skvělá. Už nikdy takový pocit nepřišel. A to to bylo jen krátké kojení, žádná holá těla, jen dotyk rtů a prsa a ke všemu rozříznuté břicho (už zašité, ale bolavé). Přesto.. Ihned po porodu to musí být ÚŽASNÉ!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.