| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bonding neboli připoutání

Ahoj,

mě moji dnes 17 letou dceru odvezli po ukázce v zavinovačce do kojeneckého ústavu, byla nedonošená. Celý týden jsem probrečela v porodnici na 6nedělkách, o jejíms tavu nevěděla nic - na dotazy mi lékařka nedovedla odpovědět. Pak jsem s ní byla 2 týdny v tom ústavu, pouze a výhradně při kojení. Když jsem po 3 týdnech dojela domů, vůbec nic jsem k miminku necítila, bylo mi jedno, jestli ho mám nebo ne - a zvykla jsem si až po 4 měsících, než jsem měla chuť se pořádně mazlit a muchlovat. Dodnes mě to mrzí, protože mám pocit, že díky tomu si moc nerozumíme, i když se obě snažíme. Syna jsem dostala klasicky po 2 hodinách na sále, pak ho po hodině odnesli znovu a na noc šel do inkubátoru prohřát se. Aspoň jsem ho však měla po 24 hodinách stáel u sebe a měla ze všeho mnohem větší radost. No a poslední dítko jsem porodila doma, separace se nekonala a byla jsem v rauši celých 24 hodin, že když náš nejmenší štuclík usnul, já spát nemohla a pořád si ho prohlížela, mazlila se a užívala si to. Teď mohu porovnat, že vztah k neodloučenému dítěti opravdu mnohem intenzivnější a méně komlplikovanější, a to přesto, že nejmenší dítko je nejrozmězlenější a nejvíce obletované (samozřejmě i staršími sourozenci). Moc o tom přemýšlím, protože svoji nejstarší dceru mám opravdu také ráda, ale asi nějak trochu jinak, jako kdybych si přivezla cizí ditě, na které jsem si zvykla.... Bohužel to už nejde změnit, snad na té nejmenší vidí, jak to jde a má se dělat správně. Jsem normální mamka své 3 děti jsem chtěla a naštěstí i mám...

Ali

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.