| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem porodila doma

Je docela obtížné rozhodnout, čím sebe a své dítě ohrozím víc, jestli porodem doma, kde může dojít k náhlým komplikacím, ale jejich pravděpodobnost je nižší o ten klid a přirozený průběh porodu nebo v porodnici, kde lékaři svými zásahy mohou komplikace způsobit a tím mě a dítě ohrozit, a že se to děje, o tom mohu svědčit já i mnohé další maminky, kolik takových případů už jsem četla jen tady na Rodině.
K tomu ještě připočtěte všechny ty nešvary jako bezdůvodné odnášení novorozence, stresování matek vážením po kojení, vyhrožování podáním UM, možnost narazit na někoho, kdo vás bude urážet nebo zesměšňovat, nutnost vypořádávat se s pocitem, že vaše dítě zatím není vaše, že sestra nebo lékař rozhodne, zda vám ho už konečně donesou, no mě to vychází dost ve prospěch dom. porodů, i když z mého hlediska nejlepší by bylo rodit v porodnici, kde se vám tohle nemůže stát, rodila jsem ve 4 různých porodnicích, aspoň něco z toho se mi stalo všude, bohužel úplně všude se mi stalo třeba to, že proti mé vůli odnesli děti. Vím, že jsou i porodnice, kde se to nedělá, že to jde i jinak, ale pak mi řekněte, proč to teda dělají, když to někde jde i jinak, napadá mě, že je to prostě snaha zůstat v převaze, zachovat si tu moc, já lékař zdravotník jsem tady pánem a bude se to dělat, jak já přikážu, možná je to chování spíš podvědomé, málokdo z těch, kdo takto jednají, to dělá vyslověně vědomě a naschvál, ale dělají to, já jsem si toho zažila dost, ponižujícího stání u mikrofonu zvonku a "Prosím,, tady Harmáčková mohla bych za svým dítětem?", "jeee, paní Harmáčková, teď se to nehodí, přijďte za hodinu." Za hodinu" Tak mohla bych už?" "Zrovna usnul, teď vás tady nepotřebuje, jďete si lehnout."
"Přijeli jsme za svou holčičkou, můžeme za ní?" No my teď máme tak na hodinu poradu, teď za ní nemůžete, možná až skončí, tak vás k ní na chvíli pustíme, když jinak nedáte."

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.