| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem porodila doma

Jájo, tvůj příspěvek je demagogie. Lékař je lékař a jeho místo v léčení NEMOCNÝCH je nezastupitelné. Stejně ale tak jako je dobrý a špatný instalatér, je dobrý a špatný lékař. Nebudu slepě poslouchat lékaře, který se mnou jako s laikem odmítá komunikovat. Jak bych mohla poznat, že to co se mnou chce provádět, je pro mě dobré? Potřebuju obecné info a stejně tak info se vztahující přímo k mé osobě.

Několik let jsem pracovala na klinice v Německu. Věř, že jako terapeut jsem klečela, ležela, plazila se po zemi v zájmu pacientovi dobré terapie. A pokud to bylo nutné, zaklekl i lékař, přilepil tvář na zem a vyšetřoval - proč by to nemohl u nás udělat porodník, když je to v danou chvíli třeba? Nikdo se nepodivoval, normální věc. Pacient vždy věděl, co mu je, jaké má možnosti volby, co bude pravděpodobně následovat a možnost kdykoli terapii odmítnout bez pohoršení personálu. Úcta, respekt, empatie většinou provází jakýkoli kontakt personálu s pacientem (respekt panuje i mezi nižším zdrav.personálem a lékaři).

Já bych si to tak přála i u nás doma, ty ne?

Vím, že jsem teď svým příspěvkem, odskočila od tématu, ale ona si je situace na ostatních oddělení nemocnicí s chováním v porodnicích v dosti věcech podobná.

Co se mého oboru týká, tak se u nás v Čechách stále používají překonané postupy, u některých je jasné, že jsou dokonce škodlivé. A pacieti vše často přijímají, jak to běží.~;(( Pan doktor a personál ví nejlíp, co je třeba!...někdy ne.

Takže můžeš slepě věřit, odevzdat se lékařům, nezajímat se, nebýt zainteresována do léčení, postupech při vlastním porodu..., nemusíš přijímat odpovědnost za své vlastní zdraví a nechat to na jiných. Je ale v zájmu nás všech vyprovokovat změnu.

Tím co jsem teď napsala, bych nechtěla říct, že je všude situace špatná, lékařům se nesmí věřit a Německé zdravotnictví dokonalé. To bych nechtěla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.