| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Návrh na "nový zákon"

Já mám malou dceru, takže chápu absolutní přednost miminek.
Ale také jsem chodila s bratrem do čekárny k lékaři, takže chápu, že i menší děti mají problém čekat.
Jsem matka, takže chápu, že potřebuji být co nejdříve ošetřena, abych nemusela vystavovat příliš dlouho dceru bacilům z dospělácké čekárny.
Před mateřskou jsem pracovala v dost časově náročné práci, takže chápu, že i pracující by měli jít na řadu co nejdříve.
A zároveň chápu i důchodce, kteří sedí v čekárně už od rána. Něco potřebují a pokud nejsou přímo z místa, musí také na autobus, vlak a při jejich pohybových schopnostech je to někdy na dlouhé lokte.
Problém je, že ČR není systém objednávání vůbec zažitý a ani lidé ho nejsou schopni respektovat, když už je.
Já u gynekologa nečekám více jak půl hodinky, pokud jsem objednaná. Pokud mám akutní problém, tak je to takzvaně na čekání a to jsem tam i dvě hodinky. Bere se prostě v mezičase. Jsou ale lidé, kteří jsou objednaní, ale nepřijdou, případně se ani neomluví, či nevolají, že přijdou déle. Někteří přijdou o půl hodinky později a dožadují se přednostního ošetření.. :-O
Celkově by to chtělo lepší management času pro lékaře a respekt a vzájemné porozumění pacientů. Když vidím malého prcka jak se svíjí a šijou s ním čerti, tak ho pustím i když jsem tam s batoletem, když např. spí a není to životní akutka.
A i důchodci mají právo být ošetřeni. A že přijedou ráno? Co když jsou ze vsi, kde bus jezdí jednou za půl dne - ráno v poledne a odpoledne. A co když pustí všechny maminky, miminka a pracující.. Pak půjde pěšky nebo bude čekat na odpolední bus? Co když ve městě čekají na bezbariérovou městskou? Tady jezdí jednou za hodinu mimo špičky. A co když je to diabetik a píchá si 5x denně? Budete na něj v čekárně koukat jak si píchá do břicha a pak pojídá rohlík? Líbilo by se vám to? Nebo byste radši šli k lékaři mimo tyto píchací hodiny jako on?
Téměř každý od lékaře něco potřebuje a to, že dítě demoluje čekárnu není argument jít dříve!!!!!!!!!! Horší je, když si tichý důchodce spořádaně sedí a pak omdlí, protože díky čekání v čekárně odkládal braní léků neb je neměl čím zapít, čeká tam dlouho a je mu nevolno, si říká ještě pustím tu paní s tím dítkem a rozjede se mu záchvat migreny z bolavého ucha.. atd.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.