| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Správný čas na druhé dítě?

Pěkně Vás všechny zdravím,
omlouvám se, ale opravdu nemám čas přečíst všechny odpovědi, tak pokud už se o tom někdo zmínil, předem se ještě jednou omlouvám. Mám dvě ratolesti. Obě naplánované. Jsou narozeni po dvou letech a to přesně na den.
Ale co chci říct. Všichni dumáte a posuzujete to, jak to zvládnete a kdy půjdete do práce a zda ten malý cvrček bude ve dvou letech žárlit a kolik času budete mít na sebe a bude-li uklizeno. Já osobně toto vůbec nikdy neřešila a dokonce mě to ani nenapadlo - přísahám. Jediné, co jsem 100% věděla bylo, že těm dvěma (vždy jsem chtěla mít děti dvě) mým budoucím pokladům, musím dát šanci, aby měli jeden druhého od dětství, aby si rozuměli, jedem druhému mohl pomáhat a hlavně, aby spolu mohli strávit co nejvíce času, na který budou moci vždy s úsměvem vzpomínat. Věděla jsem, že nechci mít děti po 5-6 letech, protože si začnou rozumět ve 30-35ti letech, až se rozumově dostihnou. Nemyslím, že by se nemohli nebo snad neměli mít rádi i dříve, ale vy byste sebou v 16ti táhli na rande 10ti letého bratra? Tedy myslím dobrovolně.
Ovšem vím, že budete namítat, že někteří z Vás mají sourozence o 1 nebo 2 roky a stejně jste si nikdy nerozuměli. Ano, ale dostali jste tu šanci. Kdežto pořídíte-li Vašemu zlatíčku sourozence o 6 let mladšího, už dopředu jste je odsoudili k tomu, že jejich čas přijde nejdříve po 25 roku života toho mladšího. Ano, budete to mít možná jednodušší, ale ani tomu moc nevěřím. Moje dcera se na miminko strašně těšila, prostě jsem jí od miminka říkala, že až bude mít sestřičku nebo bratříčka, tak mi bude muset pomáhat tím, že bude hodná holčička a ona svého bratra miluje nade všechno na světě. Pořád na něj myslí a říká mu, že ho má moc ráda, hladí ho, ukazuje mu hračky, nosí dudlík a koupe ho, krmí, houpe na houpačce, učí chodit a neustále vyžaduje, aby jí dával pusinky (jsou narozeni v březnu 2006 a 2008), chválí ho a samozřejmě také hubuje. Prostě je to úžasné. A to podotýkám, že je dcera hóóódně živé dítě se silnou osobností, stále musí mít poslední slovo. Kamarádka tvrdí, že je hyperaktivní, ale to se u nás nesmí říkat. Samozřejmě jim to nemusí vydržet, ale dostali šanci takto spolu prožít dětství, dospívání a vlastně i dospělost. Teď je to jen a jen na nich. Já je k tomu povedu a udělám maximum, aby na to rádi vzpomínali. Já se svojí sestrou také vyrostla a i když jsme se občas škorpily, hádaly a tak vůbec, neměnila bych ani za nic. Teď máme stejně staré děti a vlastně jsme vždy byly ve stálém, "téměř" denním kontaktu.
No, tak jsem se vypovídala a teď už je to jen a jen na Vás jak si budou Vaše děti rozumět. V každém případě Vám přeji hodně štěstí s Vašimi dětmi, Pavla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.