... rozhodně na pusu nemazala - fuj!
Už ten lůj, pokud je opravdu zvířecího původu (což bude, pokud to není uvedeno jinak) - když to řeknu drsne, proč by kvůli mým vláčným rtům mělo umírat nějaké zvíře?
A druhá věc - placenta také není rostlinného původu, tedy alespoň ne v původním významu slova (možná existuje nějaká rostlinná "náhražka", ale to by tam určitě bylo uvedeno). Přidává se opravdu do krémů, jednu dobu to byla móda - že je to údajně omlazující atd., ale to bych si taky nekoupila, jsou jiné alternativy.
Právě v oblasti péče o rty resp. kůži obecně exstuje přece tolik rostlinných substancí, jejíchž pozitivní účinek je prokázaný - např. jojobový, olivový či jiné rostlinné oleje, bambucké máslo (SheaButter), výtažky z měsíčku (dobré na popraskané rty!) či heřmánku... a spousta dalších!
Navíc se dají vitamíny (které prý placenta obsahuje) přidat do krému jako takové, např. panthenol atd., což se i děje.
Proč tedy volit lůj s placentou, když jde udělat krémový/tyčinkový základ z rostlinných olejů a obohatit je pak bylinkami a vitamíny apod.?
(Je fakt že do řady z nich se dává i parafin (ropný produkt) což také není ideální a pokud to jde, vyhnu se tomu - ale furt mi to přijde menší "zlo" než ten jelení lůj s placentou...)
Máme tyčinky na rty od Astrid (pro děti měsíček resp. heřmánek) nebo Labello (různé druhy), občas i něco z biokosmetiky (ale ty jsou drahé) a nemůžeme si stěžovat.
Předchozí