| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Genetické testy - pár otázek k zamyšlení

Začetla jsem se do Vaši diskuse ohledně genetických testů. Když jsem o jedno miminko přišla, mysleli jsme si, že se z toho snad nezpamatujeme. Bylo to pro nás hrozné. Stejně jako pro všechny ostatní, kteří mají za sebou tuto bolestnou zkušenost. Když jsem pak znovu otěhotněla, bála jsem se snad i pohnout. Měla jsem o miminko obrovská strach, do toho jsem v 9 týdnu dostala infekční zánět spojivek a aby toho nebylo málo tak hnisavou anginu, 40 oC teploty a tak. Hrozně jsem se bála, aby bylo miminko v pořádku. A i z těchto důvodů, jsem to byla já, kdo přemlouval doktora, aby mě na genetiku poslal bať jen na konzultace. Důvod svého prvního potratu neznám, uzavřeli celý případ jako vývojová vada neslučitelná se životem. Co to je? nevím. Po konzultaci na genetice, mi pan docent vysvětlil všechna rizika a fakta týkající se amniocentézy. Okamžitě jsem souhlasila, to tiziko je tak malé,že jsem je ochotně podstoupila. Ano uvádí se riziko o málo meněí než 1 %, ALE dle statisti, které jsou ve světě dotupné je z 10 dětiček (dá-li se jim tak říkat), u kterých to dopadlo špatně (potratem) 9 postižených. Takže rázem už je poměr 1 zdravé dítě na 1000 amniocentéz. Jsem opravdu ráda, že jsem toto vyšetření podstoupila, už proto, že při bližším prozkoumání anšich anamnéz bylo zjištěno zvýšené riziko rozštěpových vad. Celou druhou polovinu těhotenství jsem byla klidnější, neboť jsem věděla, že alespoň po genetické stránce je naše holčička zdravá. Připouštím, že mé rozhodnutí mohlo být ovlivněno i příběhem mé kamarádky, která byť mladá a zdravá o miminko přišla ve 26 týdnu. Do té doby absolutně bezproblémové těhotenství, všechny testy v pořádku až AFP, následovala amniocentéza a krutý verdikt. Vady neslučitelné se životem. Prožívat to, čím si prošla ona se svým manželem, to bych nepřála nikomu.
Zda na amnocentézu jít nebo nejít, je svobodná volba každé z nás. já jen vím, že jsem bala šťastná, že jsem tu odvahu našla a 3 týdny čekání na výsledek byly podstatně kratší, než 20 týdnů čekání.

Přeji Vám všem, abyste nikdy nemuseli tyhle otázky řešit, aby se Vám všem rodily krásné zdravé dětičky.
Lenka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.