| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bilingvní rodina

My mame take dvojjazycneho syna (4 roky). Zijeme v Italii a tatinek je Ital, takze dominantni jazyk je italstina, ale ja se snazim co nejvice mluvit cesky (i kdyz nekdy si na to musim myslet, italsky totiz uz mluvim lepe a plynneji nez cesky). Kdyz jsme vsichni tri pohromade, musime take mluvit italsky, protoze tatinek cesky neumi. Proto jsem se obavala, jestli synova cestina bude dostatecna. Musim ale rici, ze prozatim se nam dari. Sice na me vetsinou mluvi italsky, ale kdyz jedeme do CR, velmi rychle se preorientuje a zacne mluvit cesky. Myslim, ze velkou roli hraje to, ze kazdy vecer cteme ceske knizky. Myslim, ze dvojjazycnost je velikou vyhodou vseobecne pro rozvoj ditete. Syn ma obrovskou slovni zasobu v italstine (i kdyz italske knihy skoro necteme) a kupodivu i v cestine. Ve skolce maji jeste anglictinu, a prestoze kvalita (metoda i znalosti pani ucitelky) neni nejlepsi, dost toho pochyti a docela dobre se v zakladni anglictine orientuje. Myslim si, ze dvojjazycnosti se mu velmi prohloubil jazykovy cit.
Jinak mluvit na dite jazykem, ktery neni matersky, mi take nepripada rozumne. Tedy pokud ten clovek neni opravdu dokonale blingvni.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.