| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pro koho jsou plenky pohodlné?

Trochu mě uklidnili názory v diskusi. Vidím,že i když se snažím,nejsem "neúspěšná" sama. Máme téměř 2,5 letá dvojčata kluka a holku a i přes to, že je posazuji na nočník už od loňského léta, nejsme moc úspěšní. Občas se jim povede malá potřeba,ale jinak nic. Na nočník zkrátka nechtějí. Dokonce se stalo, že třeba po 1/2hodině sezení holčička vstala a začala čůrat vedle nočníku ve stoje(počurala kobereček všechny plyšáky co si sebou nosí a peřinku z postýlky,bez které na nočníku nechce být), nebo mi utekla do pokoje a počůrala sedačku, posadila jsem ji před koupáním na nočník a jak jsem ji dala do vany, začala čůrat...kakat chodila někam za dveře,do kouta...tak jsem ji zkusila ten nočník dát za ty dveře, aby měla soukromí a za žádnou cenu na něm nechtěla sedět. Nebo se stane, že chlapeček se vyčůrá a vstane a holčička jak to vidí, zvedne se taky a už na nočníku být nechce. Dávat odměny za výkon do nočníku taky nechci, jeden něco udělá dám mu bonbonek, druhý neudělá nic a bude řvát, že nic nedostal a nepochopí to. Volně je nechat nechci, neuhlídám je, už takhle musím mít oči i vzadu a neumím si představit, že mi počůrají koberce na několika místech a pak se to pořádně nedá vyčistit a když jsou koberce tmavší, někde na to ani nemusím přijít.Přemýšlím,že zkusím nechat třeba jen jednoho bez plen a když to nepomůže, doufám,že letošní léto už se to musí naučit. Vezmu ven nočníky na zahrádku a nechám je běhat bez plen. Jednou se to přeci musí naučit:). S chozením jsme byli taky trochu pozadu,začali až kolem 1,5 roku chodit, bylo to i tím, že se narodili o 5 měsíců dříve a pediatr nás ubezpečil, že je to u předčasně narozených dětí normální. Nevím jestli na to má vliv i chození na nočník a když porovnám holka-kluk, tak chlapeček je v tomhle případě šikovnější. Na druhou stranu oba umí spoustu jiných věcí-sami pít z hrníčku,najíst se lžičkou,jezdit na tříkolce... Článek je zaměřen na jednorázové pleny a pohodlné maminky, ale myslím, že generace dnešních babiček posazovala na nočník dříve, právě proto,aby už neměli tolik práce s vyvyřováním látkových plen. Buďme rádi za ten pokrok - jednorázové pleny, já bych si to neuměla bez nich představit. Přeji všem hodně úspěchů s nočníkem:)!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.