| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Má třetina nejmenších dětí vyrůstat v jeslích, jak navrhuje EU?

No jo, na tohle všechno já si mohu jenom povzdychnout- už aby to bylo, byť pro mně už bohužel pozdě. Vlastně jsem s mladší dcerou vyzkoušela všechny možné modely- kromě jeslí. Oni tady totiž žádné nejsou. Uznávám, že jako matka mám podmínky celkem luxusní, ale je to proto, že dost vydělám a pracuju doma. To se bohužel valné většině českých matek nepoštěstí. Abych to trochu vysvětlila, druhé dítě bylo už neplánované. Takže celá naše rodinná ekonomika byla v době mého odchodu na mateřskou nastavena na dva platy. Období, kdy už jsem pobírala pouze tenkrát o dost menší rodičovský příspěvek, bylo finanční waterloo. Dodnes na to nerada vzpomínám. Takže rozhodnutí začít alespoň přivydělávat bylo nasnadě. První model byla další maminka na mateřské se skoro stejně starým dítětem. Nefungovalo to. Buď bylo nemocné dítě jedno nebo druhé. Byla to hrůza. Hlídalo se málo- i když moje původní představa byla 2 x týdně dopo. A termíny nečekaly. Kdo se pokoušel s rok a půl starým dítětem pracovat na počítači, jistě pochopí.
Pak se na nás usmálo štěstí. Báječná paní v důchodovém věku. Chodila k nám domů, brala malou na procházky, hrála si s ní. Dcerka jí velice miluje. To už bylo mnohem lepší, ale bohužel získání takovéto skvělé paní hraničí se zázrakem. Když později měla paní zdravotní problémy a nemohla k nám už chodit hlídat, nenašli jsme za ní vůbec náhradu. Navíc oba tyhle způsoby jsou dosti finančně náročné- i když jde týdně jen o pár hodin.
Stal se malý zázrak, dcerku mi vzali ve dvou a půl do školky. Chodila na dopoledne skoro každý den. Nemusela by, ale když jsme jeli kolem školky a nešla, přišli slzičky. Tím mě vlastně donutila víc pracovat.
No a vlastně jsem vždycky provozovala i model čtvrtý- holky na stavby, jednání, kontrolní dny vozím sebou. Obě viděli tolik staveb co normální člověk za celý život ne. Kupodivu s tím lidé, se kterými spolupracuji, nikdy neměli problém.
Nicméně když to shrnu, kdybych měla možnost na pár hodin týdně do jeslí, tak bych jí určitě uvítala. A mini průzkumem v okolí jsem zjistila, že bych rozhodně nebyla sama. Nevím, jestli to není tím, že kolem nás bydlí samé relativně vzdělané matky s hypotékou na krku, ale nějak vyděláváme každá do jedné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.