| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Má třetina nejmenších dětí vyrůstat v jeslích, jak navrhuje EU?

Ahoj, jak jsem už psala někde výše - pokukd vím (kdyžtak mě oprav) tak např. ve Švédsku sílí kritika toho, že původně bylo řečeno, že jesle od raného věku jsou jen možnost, ale teď se téměř staly povinností (resp. jediným východiskem) pro všechny, tedy i pro rodiče které tam děti dávat nechtěli. K tomu došlo proto, že byla postupně seškrtána finanční a jiná podpora těmto rodičům (vychovávajícím sví děti první 2-3 roky doma) - s poukazem na to, že přece jsou dostupné jesle s dostatkem míst... :-(¨Takže i tak to může dopadnout. A v té kritice zaznívá právě i obava z možné souvislosti s evtl. pozdějším nevyrovnaným a násilným chováním dětí/mladistvých... atd. (ale musela bych to znovu na webu najít, teď to nevím přesně)...

Víš o tom něco blužšího? Ozývá se v Dánsku podobná kritika? Docela by mě to zajímalo.

JInak jsem každopádně pro, aby nějaké dobré a dostupné možnosti hlídání dětí mladších 3 let existovaly - jesličky, mini-školky apod., a hlavně aby bylo víc částečných úvazků a počítalo se tak nějak obecně s tím, že většina lidí (ženy i muži) má prostě dřívě nebo později rodinu a potřebují to nějak zkombinovat s prací!

V tom souhlasím s Kimmy, jenom neví proč furt tak šmahem odsuzuje 3letý RP. To se přece nemusí vylučovat. Ať je prostě možností víc a každá rodina ať si to zařídí podle svého...!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.