| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Má třetina nejmenších dětí vyrůstat v jeslích, jak navrhuje EU?

Kimmy, a co by sis představovala, jako výsledek této diskuse?
Samozřejmě máš v mnohém pravdu. Systém 7/24 do tří let věku a potom honička na plný úvazek není ideální, ale co mají tady ty matky dělat? Začít si sypat popel na hlavu, odmítat demonstrativně RP? Když by chtěly změnu, koho mají volit? Žádná strana, pokud vím, nemá v programu omezení RP a přesunutí peněz na částečné úvazky, školky, jesle apod. Pokud by nějaká změna měla přijít, nedovedu si představit, odkud začít. Protože každému je "bližší košile než kabát", když ti někdo nabízí 7.600,- měsíčně, neodmítneš je. Pokud moc chceš pracovat i před 3.rokem dítěte, většinou to jde nějak udělat. Já jsem taky chodila od 1,5 roku každého dítěte do práce (hlídal tatínek), díky tomu mám teď poloviční úvazek. Ale RP jsem pobírala taky, samozřejmě. Proč ne? Abych nezadlužila stát do budoucna? To nevím, kdo by dokázal takto uvažovat.
Jsem právník a vím, že žádný zákon nikdy není spravedlivý, nikdy nepostihne všechny životní situace.
Pokud ti opravdu záleží na budoucnosti státu a potažmo tedy i svých dětí, musela bys oslovit někoho jiného, než matky na Rodince. Někoho, kdo má možnost ovlivnit veřejné mínění, zákony, programy stran.

Víš, kdybys tu pořád neosočovala matky, které jsou doma na RP a ten RP pobírají, protože to prostě náš sociální systém umožňuje, určitě by to tu bylo méně konfrontační. Potom by ti dalo za pravdu hodně z nás, šlo by nám "o společnou věc", více lidí by o tvých názorech hodně přemýšlelo. Takto to bohužel vyznívá "většina versus Kimmy".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.