| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Má třetina nejmenších dětí vyrůstat v jeslích, jak navrhuje EU?

Lassie - protože je nutné při tvorbě zákonů myslet na to, jaké by to mělo dopady na všechny obyvatele
zas by me zajimalo, jakou maji podle tveho nazoru cesti zakonodarci predstavu o tom, jak ziji svobodne matky. Nebo matky postizenych deti. Nebo matky, jejichz manzele jsou v invalidnim duchode. A jak zije tech dolnich par milionu... Kocab do toho Chomutova ani nejel...

Rekni mi uprimne - opravdu si myslis, ze zakonodarci v CR mysli na to, jake maji zakony dopad na vsechny obyvatele?

Ja mam pomerne slusnou predstavivost, jenze nesdilim vseobecny nazor, ze stat ma povinnost resit vsechny problemove situace. Vis, kolik ja uz jsem videla diskusi na tema "konci mi rodicak a nemam skolku, z ceho mam jako zit"? Stat lidi nevede k sobestacnosti a samostatnosti, ale neustale je drzi pod kontrolou a to neni dobre. Ale mnoha lidem to zajiste vyhovuje. Stat by mel byt ale predevsim dobry hospodar - a to soucasny stat neni - a predevsim - nevychovava dobre hospodare, neuci lidi, jak se postarat sami o sebe a nedava jim k tomu podminky.

No ale to jsem odbocila. Ja rozhodne neziju jako hornich 10 000. Ani jako hornich 100 000. Ja kolem sebe vidim pripady tech spodnich 100 000 - a ver mi, ze mistni lide to maji neskonale tezsi nez Cesi - a mistni svobodne matky jsou systemem primo trestany. Mne urcite nechybi predstavivost, jak tezky zivot muze byt. To spis chybi mnoha lidem v CR, kteri skutecne problemy nikdy nepoznali a za problem povazuji, ze RP prijde o par dni pozdeji nez obvykle.

Jenze pri tvorbe socialniho systemu nelze uprednostnovat tech dolnich 10 00 na ukor tech hornich 10 000. Kdo myslis, ze ty penize do statni kasy dava? Myslis, ze kdyz budes - jako Paroubek - bohatym brat a chudym davat, ze je to dlouhodobe udrzitelny system? A myslis, ze ti bohati v takovem systemu zustanou a budou ochotne ty penize odevzdavat, aby bylo na rozdavani?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.