| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Máme druhé dítě aneb První rok se nezastavíš

Dášo rozhodně nejsi neschopná!!!!! ať tě ani nenapadne si tohle myslet! ~x~ já jsem se naučila spoustu věcí neřešit - nádobí myju když je čas, žehlím průběžně takže se to nekupí, nákupy dělá manžel po cestě z práce (někdy jedeme s ním ale to vyjímečně). je taky pravda že všechny děti byly hodné a spavé, tedy dvojčata se budila do 11měs na kojení v noci ale jakmile jsme to odbourali bylo to o moc lepší, manžel k dětem v noci vstává když je potřeba, na kojení mi je podával takže i to dost pomohlo. hodně jsme si užili dceřinu žárlivost, to bylo hrozný období, na to jediném nevzpomínám ráda, ale je to pryč tak na to už nemyslím. další pomocí pro mě je to že manžel je kuchař takže když je doma tak nevařím :) ono to vypadá že je toho moc ale když se dobře zapojí manžel/partner, najde se systém který nám vyhovuje a usnadní, pak už je to docela brnkačka, možná i určitá rutina. např spaní - protože večer jsem unavená a taky chceme mít s manželem čas pro sebe, od narození dětí jsme zavedli ukládání do postele kol 19.hod, někdy to zkrátíme někdy natáhneme podle toho jestli jsme venku, jestli koupeme... prostě aby byly děti v posteli do 20hod. včera byla děcka dost unavená (jak je takhle hezky jsme venku), tak byli v posteli už v 19hod. spí všichni prozatímně dohromady v dceřině pokojíčku, takže si po uložení ještě povídají, pak postupně odpadají :) ale i to nám moc usnadní celý den - já vím že at se děje co se děje, je 20.hod a děti jsou v postelích, a já mám čas na sebe, na domácnost, na manžela.
dvojčata zatím nechodí ale těším se až začnou, zatím lezou a to mi přijde horší, běhat a chytat je. máme zahradu takže když jsem sama doma tak můžeme být na zahradě, bylo to super když jsem čekala kluky tak v tom pařáku v létě jsem ven nemusela, vypustila dceru na zahradu a natáhla se do stínu :) jinak když chceme někam ven vybíráme si místa kde je můžeme všechny vypustit a snadno ohlídáme, nebo vezmeme míč. bydlíme kousek od Lidic tady je nádherný park s dobrou trávou, sem rádi jezdíme, nebývá tu moc lidí, je tu pro děti bezpečno. musíme trochu víc plánovat, na dovču letos pojedeme na šumavu do bytu mé mamky, víme co musíme s sebou vzít, kde budeme bydlet, a kam můžeme jezdit na výlety.
vlastně přemýšlím o tom jak píšeš mít ještě jedno dítě s odstupem, když budou maloši ve škole - uvidíme, zatím moc neplánujeme, třeba už nebudu chtít, ale třeba jo. ale vidím ty výhody co píšeš - dost času na maloška, kdy starší dítko je samostatné.
ještě k těm nevýhodám - co moc nezvládáme je větší kolektiv, resp docházení do mat.centra. řeším to tak že se scházíme s kamarádkama, dcera chodí do mš (ale ne denně). máme tady ve vesnici dvojčata o měsíc mladší než jsou ta naše tak s těmi se hodně přátelíme a doufáme že z nich budou parťáci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.