| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Technika a současnost aneb kde ne a kde ano

Tak na monitor dechu taky nedám dopustit - pro mě (neb jsem člověk opravdu extrémě úzkostlivý) to byla zásadní a nejdůležitější součást výbavičky pro dítě...Když byl mrňous malý, tak při procházkách v kočárku jsem každou chvíli zastavovala a kontrolovala, zda-li dýchá. Doma jsem byla klidnější, když jsem měla zapnutý monitor dechu, leč stejně jsem se několikrát v noci budila a kontrolovala ho. Ovšem nemít monitor, tak se ani neodvážím usnout :-) Nicméně respektuji, že někdo to považuje za zbytečnost...
Jen ze zvědavosti by mě zajímalo, jak dlouho jste kdo monitor dechu používal? Vím, že smysl to má tak pár měsíců, dokud dítě nezačne lézt a převalovat se v postýlce, čímž pádem se každou chvíli dostane mimo dosah podložky a způsobuje to falešné poplachy, popř. pro větší klid ho lze používat do toho 1 roku, do kdy se uvádí riziko možnosti zástavy dýchání. Poté už to je asi zbytečné...No, a teď se asi pobavíte, popř. mě pošlete do cvokhausu...ale našemu mláděti jsou dva roky a 3 měsíce a stále jsem nenašla odvahu monitor dechu z postýlky vyndat ~a~ Podotýkám, že mlaďas se narodil naprosto donošený, téměř 4 kg, s plným apgar skóre a kromě falešných poplachů jsme nikdy naštěstí žádný opravdový alarm neměli. Je mi jasné, že teď už je tam ten přístroj absolutně na nic, obzvláště když mládě umí přelézat postýlku a poté, co tak učiní a monitor začne pištět a já přichvátám,tak vysmáté robátko poskakující po našich postelích povídá: "Pípá" a ukazuje na svoji postýlku ~t~~t~~t~ Někdy zase se v noci odkulí do úplného rohu postýlky nohy si opře vzhůru a pokud začne monitor pištět, tak ze spaní značně znechucen prohlásí: "Có tó jé?"~t~
Okolí se mi směje, že mu tam ten monitor asi nechám až do puberty~b~ Já pomalu přemýšlím, že až synka přemístíme na spaní do jeho pokojíčku, tak tedy ten monitor dechu už skutečně vyhodíme, ovšem místo toho zakoupím video-chůvičky, abych měla obrazový i zvukový přehled, kdyby mu třeba v noci něco bylo a něco potřeboval. Asi jsem cvok, což ~t~ Např. teď spí mlaďas na balkóně v kočáru (tam samozřejmě monitor nemá ~:-D), nicméně já ho jdu každou chvíli zkontrolovat jestli dýchá... A dokonce dokud jsme byli s manželem sami, tak jsem někdy v noci kontrolovala manžela zda-li dýchá ...resp. jsem se vzbudila nějakou úzkostí a zaposlouchala se zda dýchá, zdálo se mi, že ne, tak jsem s ním zatřepala s dotazem zda dýchá, načež manžel zamručel, co blbnu, já rázem uklidněna sladce opět usnula, zatímco on pak třeba půl hoďky či déle nemohl usnout, když jsem ho tak brutálně uprostřed noci vybudila~t~~t~~t~ Síla co~q~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.