Není prací prostředek jako prací prostředek. Určitě se shodneme, že pro citlivou atopickou kůži jsou vhodné ty nejšetrnější prací prostředky, s minimem parfemace a s citlivě volenými složkami, ať už jde o látky účinné (tenzidy, nosiče), až po přídavné látky. Jestliže prášky, o kterých mluvíte, citlivým zákazníkům vyhovují, jsem jenom ráda!
S tím kozím mlékem versus alergie na BKM (bílk.krav.mléka) je to moc dobrý dotaz. Je to takhle: bílkoviny mléka kozího a kravského jsou si velice podobné. Pokud je tedy dítě alergické na bílkov.kravského mléka (BKM), je vysoká pravděpodobnost, že bude reakce také na kozí (popř.ovčí) mléko - a to buďto ihned, anebo- a tato možnost mi připadá záludnější - se tato reakce může dostavit časem, dotyčný může alergii získat. Stejně tak jsou si podobné bílk.BKM a sóji, proto se sója také nedoporučuje při alergii na BKM.
Kozí mléko má nepochybně svoje klady. Ale při alergii na BKM se jeho konzumace nedoporučuje. MUDr.Fuchs, náš přední odborník na potrav.alergie ve své výborné knize "Alergie číhá v jídle a pití" píše: pokud by se před lety začalo stejně masově, jako v posl.letech kravské mléko, konzumovat mléko kozí, dnes bychom se nebavili o u dětí rel.časté alergii na bílk.kravského mléka, ale o alergii na bílk.kozího mléka. Tahle věta přesně odráží staré přísloví: všeho s mírou. A to platí i pro konzumaci potravin.
Mějte se pěkně
*Věra*