| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náročná adaptace novorozence

Já jsem rodila 3x v jedné porodnici a pokaždé to bylo jiné. Při druhém porodu to bylo fajn, rodila jsem přes den, miminko jsem dostala brzo. Potřetí jsem žádný problém nečekala, ale porodila jsem v jednu v noci, po porodu jsem byla vybuzená, chtěla jsem mimi co nejdřív. Dostala jsem jej v 5 hod., v 7. hod. přišla sestřička mimi koupat(znovu po 6 hodinách), nebyla jsem schopna tomu zabránit, pak dětská vizita, jak to známe s rozbaleným miminkem. Miminku jsme změřili teplotu a prý je podchlazené, protože jsem jej chtěla moc brzy. Protože jsem byla hodně unavená, dopoledne vás v porodnici prostě odpočívat nenechají, ten den 3 vizity, 2x uklizečka, koupání, snídaně, měření teploty, tak jsem dovolila dát ho na chvilku na vyhřívané lůžko. Po dvou hodinách mi miminko přinesli na kojení a pak už jsem ho nechtěla dát, že ho budu zahřívat u sebe. Tak mi bylo opět zdůrazněno, že jsem dítě podchladila, protože jsem jej chtěla moc brzo (leželo v postýlce v zavinovačce a pod dekou) a jenom tak mimochodem mi řekli, že mám dávat široké balení, protože miminko bylo na sonu kyčlí (8 hodin po porodu), to už jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet. Dítě bylo během 8 hodin po porodu 2x koupané, 2x vyšetřované a na sonu kyčlí, ale já jsem způsobila jeho nižší teplotu. Dostala jsem čepičku, dávala ponožky a po výměně služeb přišla pro změnu druhá sestra, která se divila, prý jestli nechci to nebohé dítě přehřát, tak to už jsem se smála doopravdy. Jinak mám zkušenost, že i když člověk porodí své 3. dítě, zvlášť po delší pauze, dokážou vás sestry rozhodit jako prvorodičku, to jsme si potvrdily i s kamarádkami. Mně to začalo normálně myslet až 2.den po porodu, teprve potom jsem byla schopná se normálně bránit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.