| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náročná adaptace novorozence

Moje děti se narodily akutním císařem v celkové narkóze a tak jsem u jejich vstupu na svět jaksi nebyla a nevím, co je běžná praxe po normálním porodu.

Ale ze zdejších příspěvků se mi něco nezdá: to se jako narodí mokrý dítě a sestra ho mokré dá matce na břicho a nechá ho bejt, max. na něj dá látkovou plínu? Po chvíli zjistí, že dítěti je zima, tak ho vezme a buď utře do osušky nebo šoupne do vaničky (je tam ta voda teplá "na loket"?), pak ho nahaté zkoumá pediatr, pak ho šoupnou na studenou kovovou váhu opět jen na plíně, a pak si všimnou, že dítěti je zima? No tak šup, šup, pořádně oblíknout, a dát ho do vyhřívaného lůžka.
No komu z nás by nebyla zima, když vylezeme z vany, kde má voda 37, a měli bychom se zahřát bez ručníku jen dotykem o mokrého partnera (holt při fyzické dřině se jeden zapotí)??? Co se mě týče, tak já si po koupeli beru župan a buď jdu ke kamnům nebo do postele, a stejně si často s manželem navzájem hřejem studený nohy a ruce.

Takže nebylo by jednodušší dítě otřít a spolu s matkou přikrýt peřinou, občas mu šahat na nos a nožičky, jako venku, případně rovnou dát ponožky a čepičku? Nakojit, potulit, zahřát tělesným teplem, které zpod deky neutíká? Kontrolovat životní funkce snad můžu - cítím, jak dítě dýchá, vidím, jestli nemodrá, šahám na nožičky, jestli nejsou chladné, sestra nebo lékařka si může přisednout na židli a kontrolovat taky, ne? A zevrubná prohlídka by se mohla dělat po prvním přiložení.

Nehledě na fakt, že by se asi dost ušetřilo za elektřinu, kolik toho takové vyhřívané lůžko sežere? A že zdravotnictví úspora jedině prospěje, že?

Když jsem se narodila já, býval prý inkubátor pro děti s potížema - předčasně narozený, nemocný apod. A to se tehdy nějaký tulení s mámou hned po porodu nepěstovalo. Fakt mám věřit tomu, že jsme za 30 let tak zdegenerovali, že žádný novorozeně nerozchodí příchod na svět bez bedničky na elektřinu? Nevěřím!

Jsem divná, když si myslím, že novomatka s novorozenětem za normálních okolností potřebují jen trochu asistence a všechny ty přístroje a nástroje a špičková technika a početné týmy se mají uvádět do provozu až v případě problému? Je fajn, že moje prvorozeně se mohlo vézt ve vyhřáté postýlce z operačního sálu dlouhou studenou chodbou na odd. šestinedělí a nebyla mu zima. Je fajn, že o něj pečovaly sestry, které to umějí, zatímco jsem se probírala z narkózy. Ale není to plýtvání, cpát všechny tyhle vymoženosti k fyziologickému porodu, rodičce a děťátku?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.