| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Stopem tam i zpátky (o nějaký rok)

Bobe a Agáto, můj manžel taky stopoval v Sýrii a Jordánsku a oproti Bobově teorii ho tam okradli (kupodivu o odborné botanické knížky v angličtině, kartu do foťáku a jeho kamaráda dokonce o dioptrické brýle). Řidič jim totiž navrhnul ať si dají batohy na korbu náklaďáku a jdou k němu do kabiny, jenže na korbě byl ještě někdo, kdo jim ty bágly zatim probral. Stopování s holkama je tam podle mých informací trošku problematické - přinejmenším je dobré tvrdit, že je to manželka, aby bylo hned jasné, že není volná.
Vyšla u nás knížka od jednoho kluka a holky, který jeli na kolech někde z Rožnova přes nějaký dříve Sovětský republiky až kamsi do Tibetu a pak zas jinudy zpátky. Bohužel jsem zapomněla název :-( ale bylo to hodně zajímavý se spostou postřehů k minimalizaci rizik na takových cestách.

Monty, taky bych měla jednu hezkou historku. Řidič mě odvez z dálnice na vedlejšku s vysvětlením, že musí jít močit. Když zastavil, požádal mě, jestli bych si nesvlíkla tričko, že mi dá dvě stovky - jenže zaprvé já nahotu považuju za naprosto přirozenou věc, ale hlavně stejně nemam skoro žádný prsa, takže jsem se neovládla a dostala jsem hroznej záchvat smíchu. Řidič samozřejmě nevěděl kvůli čemu, tak na mě chvíli koukat a nabídnul mi víc, čimž mě ještě víc pobavil. Pak jsem se jen vypotácela z auta s tim, že si jdu stopnout někoho jinýho. Vlastně bych mu ze soucitu ta prsa klidně ukázala, kdybych nepředpokládala, že to je jen začátek. Jinak o pár dní později mě nějakej týpek v Pardubickym parku žádal jestli bych mu to neudělala rukou za pade!

Janino a Emino, taky jsme byli u Balatonu (mimochodem stopem z Českých Budějovic po obědě a večer už jsme se koupali :-)), ale nebyli jsme tam kvůli Balatonu, nýbrž kvůli zatmění slunce, který odtamtud mělo bejt dobře vidět (ale na zatmění jsme se posunuli jsme pár kiláků od lidí) a kvůli jednomu setkání lidí - jak to říct - řekněme ekologicky zaměřených, i když to není přesné...

Xantipo, to je mi líto. Po Tvých zkušenostech bych už taky nestopovala, ale každý máme ty špatné zkušenosti odjinud, takže já se zas vyhýbám věcem, se kterýma jsem se setkala já, nebo moji kamarádi. Kdybychom se měli vyhýbat všemu, co se někomu - komukoli stalo, nemůžeme dělat vůbec nic...

Sosane, stopování nepovažuju za žebrání. Jednak nikoho nepřemlouvám, jednak nabízím zpříjemnění cesty povídáním (a kolikrát si s řidičem stopař sedne, že se jim ani nechce rozhovor končit, když už se jejich cesty rozcházejí) a jednak - kdykoli mám v autě místo a vidim stopaře, taky ho vezmu - přijde mi škoda vypouštět z výfuku tolik škodlivin jen kvůli jednomu člověku.
V životě jsem nebyla na technopárty, neb poslouchám jinou hudbu. Nedělá mi ale problém se s takovýma lidma bavit nebo kamarádit a co mají na hlavě nerozhoduje už vůbec. Já zas nesnášim voňavky a taky je nikomu nezakazuju.
Nevim, kdes vzal statistiku o "grázlících", ale určitě jich bude menší procento mezi adoptovanými dětmi, než mezi těmi z dětských domovů, kde je mnohem menší šance získat některé návyky, o zázemí ani nemluvě. Z toho usuzuju, že adopce smysl má, jen když dítě vyroste v DD, můžem říkat, že to není naše vina, ale vina systému.
Ne, opravdu mě neobtěžuje, že mám děti. Možná je to i tim, že mému manželovi nemusim psát do připomenutí, aby přebalil dítě až bude mít chuť. Tvoje poznámka, že je mám jen na přitulení mě opravdu pobavila. Ráda bych se seznámila s tím, kdo se nám o ně celé dny stará :-)

Jitko, ten festival byl v Bretani - v Lorientu a jmenoval se festival interceltic - nebo interceltique (nevim už jak se to píše. Zkusim ještě kouknout na net, ale jestli to bude Francouzky, asi se v tom ztratim :-) Je to ale docela velká akce, tohle byl už 9. ročník, takže stránky to asi mít bude.

JJano, taky znám spousty lidí, co v létě jezdí stopem na prázdniny a celej rok do školy. Zanedbatelný množství to určitě není.

MD, nikdo z mých známých nestopuje v sexy oblečku. Ty někoho takovýho znáš? Asi to vážně nebudou stopařky :-)

Ad provokace - pár poznámek jsem si udělala už během cesty a doma jsem to psala, když jsem o ohlasech pod článkem o adopci ještě nevěděla. Ale je fakt, že mi ty reakce přišly vhod :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.