| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náročná adaptace novorozence

Před 4dny jsem porodila dceru v Norsku. Okamžitě po narození jsem ji dostala na bříško, jen ji trochu otřeli, nasadili čepičku a přikryli nás peřinou. To, že je v pořádku jim bylo patrně jasné, nikdo tam s ní nemanipuloval a nekontroloval, jen skrátka byla sestra u nás. Malinká chvilku brečela, pak se přisála. Po porození placenty přišel manžel se synem a byli sme tak hoďku sami celá rodina (šlo by to i dýl, ale 2,5r syn chtěl rozebrat vše, co se v místnosti nacházelo...). Zatímco jsem byla na několik minut ve sprše, malinkou zvážili a změřili, oblékli, pak sme šli spolu na pokoj a už sme se do konce pobytu neodloučili. Tak jsem si to přála a pokud si jiná maminka přála klid, tak se jí o miminko postarali a nikdo to nekomentoval ani divným pohledem, natož nějakými kecy. Každá maminka přece ví, na co se cítí a mělo by jí být vyhověno podle osobní potřeby. Personál milý a vstřícný, ptají se na problémy, v případě potřeby poradí, ale nemluví do toho, co dělám a jak dělám. Prostě respekt a citlivý přístup k lidem. Přitom je vidět, že mají pořád co dělat. Když jsem v Pražské porodnici přišla v noci za sestrou, že nevím co s miminkem, nejde ho utišit, tak byla nevrlá. Musím uznat, že byla jedna ze dvou sester, které mi dobře poradili (jinak tam nikdo neměl čas), jak ho přiložit, ale pak šla a sedla si před televizi...s tím odnášením po porodu jsem se v Praze samozřejmě potkala také. Kvůli krvácení jsem měla na břiše led, takže bych miminko nezahřála, ale byl tam manžel, který je taky teplokrevní živočich...a tak jsme se tam 2hodiny nudili a telefonovali s rodinou...A chudák náš synáček někde brečel na novorozenenckém. Prostě ho tam určite odvezli na vyhřátém lůžku, pak přeložili do normální postýlky a postavili k ostatním do řady. A co se týče kontroly adaptace, určitě nad ním pořád nikdo nestál a nekontroloval jeho životní funkce, jak by jsme to dělali my, jeho nadšení rodiče...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.