| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

Také jsem pro více jeslí. Začala jsem dávat malého do jeslí na 5 dní v měsíci od jeho 2 let... Důvody? - Ač ho miluji nade vše, tak pobyt na mateřské, kdy nemáme v dosahu žádné příbuzné ani kamárádky s malými dětmi, manžel též není příliš "hlídací" mě už neskutečně deptal a být s malým non-stop 24 hod denně bez šance dostat se někam sama (snad kromě občasných nutných návštěv u zubaře atd.) mě už totálně vyčerpával, byla jsem podrážděná, vzteklá, flustrovaná atd., navíc pracuji v oboru, kde 3 letá pauza je taky dost "průšvih" a i po těch 2 letech už cítím, že mi toho hodně uteklo a jsem docela mimo, díky čemuž už na mě padaly doma depky...zkrátka mateřskou jsem si opravdu užívala první půlrok, to jsem se zcela ponořila do všech těch miminkovských záležitostí a na práci a celkově na okolní svět jsem doslova zapomněla, ale poté mi to postupně začalo všechno deptat a propadala jsem se do pořádné depky. Kolem 1 roku synka jsem zacala obtelefonovávat jesle v blízkém i vzdálenějším okolí a zjistila, že je to celkem bez šance. Nechtěla jsem dát malého do jeslí na celý den/týden a jít naplno do práce, to bych litovala, že přijdu o nejhezčí chvíle s ním, ale být jen pořád doma už nás nudilo oba. Ovšem najít rozumný kompromis se moc nedá: státních jeslí s rozumnými cenami je minimum a soukromé jsou drahé. Aby se daly platit soukromé jesle, musela bych jít na celý úvazek do práce, což jsem nechtěla. Jít na půlku, tak už bude dítě v jeslích víc jak 5 dní v měsíci, přijdu o rodičák a z poloviční výplaty školné za jesle nezaplatím. Ani v případě 5 dní v měsíci není ten poměr cena/výdělek v práci u soukromých jeslí nijak ideální. Navíc ne každý zaměstnavatel je nadšený z docházky 5 dní v měsíci. Nakonec se mi podařilo sehnat státní jesle za rozumnou cenu a zaměstnavatel mi vyšel vstříc s možností práce 5 dní v měsíci, ač je jemu i mě jasné,že vzhledem k charakteru práce, toho za těch 5 dní tam opravdu mnoho nepodělám a jde mi spíš opravdu jen o to, abych se zase dostala do kontaktu s lidma a s oborem, kde pracuji, dohnala poznatky, které mi za ty dva roky utekly a celkove se dostala aspon trochu do obrazu, ovšem vzhledem k tomu,k že v naší části Prahy státní jesle nejsou, tak vozím malého napříč celou Prahou a jedna cesta nám v dopravní špičcce trvá hodinu :-(( To je dost katastrofa, neb ráno vyjíždíme tak kolem půl sedmé a večer se ve stejnou dobu cca vrátíme:-(( 5 dní v měsíci se to dá přežít, denně by to ale nešlo. Jinak synek, ač byl velký závislák na mě a nikdy nikdo jiný ho nehlídal, nebyl nikdy v žádném dětském koutku, mateřském centru, tak v jesličkách je nadšený, moc se tam těší, tety zbožnuje a ony jeho taky, ráno tam utíká, jak divý, sotva teta otevře dveře, už se tam hrne, ani se po mě neohlídne, odpoledně je naopak problém ho dostat dotamtud :-) Má rád děti, jejichž společnost mu už doma totálně chyběla a se mnou sám už se dost nudil, takže takhle to máme oba takové milé zpestření - já v práci, on v jeslích...a spokojenost je na obou stranách. Naučil se tam spoustu věcí, začíná se konečně pořádně rozmlouvat, sám jíst (což doma odmítá dělat - tam prý jí krásně sám), snaží se oblékat (doma ani omylem, to naopak při oblékání řádí a vyvádí, jak jen to jde), umí různé tanečky, malují tam obrázky, mají nádhernou zahradu s novými, krásnými prolézačkami uzpůsobenými pro takhle malé děti, z čehož je malý taky nadšený. Zkrátka v částečné návštěvě jeslí od určitého věku (což je asi u každého dítěte individuální, ale kolem toho 2. roku věku to asi většina dětí zvládá) vidím jednoznačně přínos. Problém je ten, že jeslí je málo, tudíš nutnost toho šíleného dojíždění je opravdu katastrofa, navíc dětí je tam taky relativně hodně (někdy i kolem 15), takže poté snáze chytí nějakou chorobu, kterou úspěšně předá doma, takže od té doby, co tam chodí, tak stále nosí střídavě domů rýmu, či kašel, sice obvykle to je u něj záležitost pár dní, většinou to jsou fakt rychlovky, ovšem já to chytám od něj v daleko horší formě, takže už jsem 2 měsíce v kuse KO a v práci mě ještě nepoznali jinak než s kapesníkem u nosu a u pusy:-(( Ale tím si asi musí každé dítě/máma projít, někdo si to odbyde v jeslích, ostatní pak ve školce, popř. ve škole.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.