| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

Když jsme se rozhodovali pořídit si mimíska a když se podařilo a já držela v náruči své robátko, byla to láska jak trám.
Teď je Vítkovi dva a půl roku a já jsem ráda, že se podařilo počít další mimi a můžu s ním být doma dál.
Co jsem tak odpozorovala, tak mám pocit, že nejvíc jsem Vítka ovlivňovala úplně ze začátku, během těch stále dokola se opakujících prvních her. To trvalo do doby tak zhruba do prvních krůčků. Pak už se začal stávat nezávislejším. Okolo dvou let už se dokáže zabavit sám, vymyslet si pro sebe zábavu. Ačkoli jsem se od něho do narození prakticky nehnula, je samostatný a společenský, mnohem více než já. Nedá se, dokáže navázat kontakt, že se nestíhám divit, protože s tím já měla vždy problém. A v neposlední řadě ještě nedávno jsme kojili i odpoledne okolo třetí, teď už nám zbylo jen jedno ranní pro radost.
Po této zkušenosti tedy chápu instituci jeslí, jako naprosto nouzovou záležitost. Naštěstí v sobě necítím potřebu kariéry, ani mě netlačí finanční důvody.
Umístěním dítěte v jeslích bych asi přišla o Vítkovo chození se pomazlit, o možnost hlídat jeho chování a přitesat sem tam nějaký ten nešvar, o možnost učit ho jaký je svět kolem a jak se v něm a k němu chovat. Svou mateřskou považuji za zatím jednu z nejhezčích údobí mého brožovaného života a myslím, že málo co, co bude následovat bude krásnější, i přes všechny to starosti a nepříjemnůstky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.