| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

Já se na to koukám z jiné stránky. Jsem tedy nesmírně spokojená, že jsem mohla být doma s dcerkou do tří let.Ne ve všech profesích to jde,to je pravda. Kdyby mě nutila finanční situace, šla bych do práce dřív. Funguje u nás v MC "hlídačka", ale to opravdu z nouze. Jesle jako takové tu nemáme (malé město,20 tis. obyvatel).
Ale teď ten druhý pohled..... Máme sociální stát, který opravdu nahrává sociálně slabším, kteří se množí, nepracují a žijí z dávek.Naopak jsou znevýhodněné rodiny, kde oba pracují, dítě si třeba nedovolí kvůli práci nebo financím.Nebo dovolí, ale pak situaci řeší jeslemi. Teď tu popisuji samozřejmě dva extrémy, mezi tím je valná většina rodin, které prostě zvládají MD a nemají problém. Mě osobně děsně rozčilují rodiny, kde mají hromadu děti, ani jeden z rodičů nepracuje, žijí ze státních dávek, o děti se pořádně nestarají atd. Rozčiluje mě to proto,že mám jeden takový případ denně na očích, je to fakt bezvýchodné. Jsem pro úplné zrušení rodičovského příspěvku. Zavedla bych ho jinou formou...třeba úleva na dani (nebo jejich úplné zrušení,záleží na výši) pro partnera matky na MD (nebo pro partnerku samozřejmě :-)).Je to složitější, než si to představuju, to je mi jasné, jsou matky samoživitelky a pak třeba rodiny, kde jeden je na MD a druhý o práci přišel a je třeba na ÚP. Celé je to složité, ale podpora těchto rodin, kde ani jeden nepracuje, o děti se nestarají a množí se jako králíci....to mě štve.
Jinak ještě k té cizině, kamarádka žije v Anglii, je doma s druhým dítětem, bude do jeho 3 let, peníze od státu nebere žádné, její manžel je uživí. Školka tam funguje buď jen na dopoledne od 9-11,30 a nebo na odpoledne od 12,30 do 15,30 (tuším).Takže ani pak nemá šanci najít si práci na víc než pár hodin denně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.