| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

Samozřejmně nevím, jak je to s šestiměsíčním dítětem, já byla v jeslích až od roku a půl ale nijak mě to nepoznamenalo. Těšila jsem se do jeslí a odpoledne jsem se těšila domů. Myslím si, že když dítě cítí, že ho rodiče mají rádi a že má někde domov (a to, jestli to cítí nijak neovlivňuje doba, kterou je matka doma. Pouto mezi matkou a dítětem nevzniká jen díky času, kdy je matka doma - to by bylo moc jednoduché.......Samozřejmně, že pokud se mu ten čas věnuje, tak je to fajn, ale pokud ještě uklízí, pracuje z domova atd. tak kolik času má na dítě? Srovnatelně, jako kdyby bylo v jeslích. Tak v čem je to jiné?) tak nebere pobyt v jeslích nijak tragicky, protože prostě cítí, že si pro něj rodiče přijdou. Paradoxně mě víc než celé jesle vykolejilo, když mamka z domova na chvíli odběhla a já tam byla sama......Jako by se už neměla vrátit (to byl můj domov a měla jsem tam být s mámou......). Když se vrátila, tak jí to bylo líto a dost dlouho si to vyčítala. Prostě když se šlo do jeslí, tak jsem to brala, že jdu někam stejně jako rodiče jdou do práce (byla to moje "práce" :-) ). Zatímco když jsem zůstala sama doma, kde jsme měly být s maminkou spolu, bylo to mnohem horší (mimochodem, to už mi bylo tak 5, když se to odehrálo. Celou dobu jsem seděla v křesle u okna, plakala a vyhlížela maminku.....). Takže jesle fakt nejsou zlo a předpokládám, že každá matka zná své dítě dostatečně na to, aby odhadla, jak se to na něm projeví a zda to zvládá. Tak nemluvte o týrání, ono týrání může do důsledku být i přehnaná péče........Pokud na to dítě nemělo a nějka ho to poznamená, bude to matka, kdo si to bude celý život vyčítat, Vaše věc to rozhodně není.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.