| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Česká matka 21. století

Ano, ano, ano!!!
tisíckrát ano, pod tento článek se můžu jedině podepsat. Konečně jedna znás popsala (hezky, mile a přesně)s čím vstávám a úsínám už přes tři roky. Mám tříletého chlapečka a za nic na světě bych se už nechtěla vrátit do doby, než se nám narodil, přesto o dalším vůbec neuvažuju. Stejné tři roky totiž opravdu žiji mezi "čtyřmi stěnami" ( sídliště na kraji Prahy, špinavé a pokálené trávníky, volně pobíhajíci psi, všude schody.)Nikdy mi nevadilo noční vstávání, ohryzaná prsa, která jsem nepoznávala, vztekání nebo byt vzůhu nohama. Ani naše finanční situace není nijak katastrofální, jediné, co mě děsí, je samota, nebo spíš SAMOTA, protože byla a jestě trochu je, velká. Kamarádky v malými dětmi, které mám, jsou roztroušené po celém městě nebo chodí do práce, tatínek je v práci, babička žádná, v místě kde bydlím, je maminek jako šafránu a většinou jsou už "zpárované",s dětmi není kam jít. Když už musím něco vyřídit, připadám si jako obtížný hmyz, u každých schodů musím prosit o pomoc a "ctihodní občané " mě kárají za každé kníknutí dítěte. Naštěstí studuju, to je jediný únik do světa "tam venku" i když je to sem tam o nervy, s kočárem jsem musela vyrážet s tak 30minutovou rezervou, často se mi totiž stalo, že mě posílali do ...když jsem poprosila o pomoc, ale byla jsem venku! Snad se tohle změní, mám kamarádku, která žije v Nizozemí a nedávno přijela i se svým mimčem. Po 5ti dnech odjížděla dost vyděšená a ptala se mě, jak to tady můžeme přežít, taková neochota a někdy až zloba ze strany ostatních lidí v MHD, na úřadech, v obchodech nebo u našich- většinou bývalých zaměstnavatelů, jak zvládáme to neustálé tahání kočárků, vysvětlování, že přece nemůžeme nechat dítě někde venku, nebo ho vláčet kamsi do patra a druhou rukou vyplňovat nesmyslné formuláře nebo nakupovat, že podlaha na WC není opravdu nejlepším místem pro přebalení miminka a kojení není to samé co obnažování. Možná až tahle společnost začne tolerovat kočárky a děti alespoň tak jako bezdomovce, kteří se válejí po celém centru, páchnou v tramvajích nebo močí někde u zastávky, tak se možná děti začnou rodit. Do doby, kdy maminky budou "v klecích" to asi slavné nebude a o penězích to rozhodně není.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.