Sosane, pořád si myslím, že volba "založit rodinu a mít děti" se netýká peněz. Určitě to není tak, že když bude všude nadbytek, tak se bude rodit víc dětí. Tomu přece sám nevěříš.
Na tu "životní úroveň" a "normální život" jsem ti myslím už něco odpovídala.
Většinou každý žije podle svých možností a neřeší to (když já si porovnám množství finančních prostředků, které jsem měla k dispozici před deseti lety a dnes a přesto mám pocit, že žiju podobně jako bez auta a myčky nádobí).
Plakat "ať se stát stará" je taky docela zbytečné, článek byl zavádějící idealizací "západu", ale ono to u nás také není a nebylo černobílé. Když se zeptám ženy o generaci a víc straší, tak mi řekne: "to já se musela ve 3 (6) měsících dítěte vrátit do práce, to jinak nešlo" a jiná "já byla se svými dětmi doma 10 (15) let, moc mě to bavilo", přesto obě ženy žily v Československu ve stejné době ;-)
Takže to není o penězích ale o žebříčku životních hodnot. A bacha na tu, žíj je totiž strašný hazard! :-)))
P.S.: Někde jsem četla zajímavou studii, že jak je pro ekonomiku důležité "točit penízky" nákupem zboží a služeb, tím se společnost rozvíjí je dost pracovních příkležitostí apod. A to vhodné utrácení má právě zajistit klasická "střední třída" nikoliv "horních deset tisíc". Něco jako "čím víc šetříte, tím míň vyděláte". Takže by člověk vlastně měl chválit své děti, když žadoní o nový mobil. Ať žije KONZUM ;-)
Předchozí