| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak je těžké vychovávat dvě neřízené střely

Velmi dobře to chápu. Právě se mi narodila druhá dcerka, takže jsem v začátcích. Ale ta starší, má tři roky, je také velmi živoučké dítko. Vždy byla "hyperaktivní" a momentálně máme období samého vzdoru, na vše existuje jediná odpověď "NE" - nechce jíst, nechce jít večer do postýlky, nechce se mýt, nechce se koupat, nechce vlastně nic. Naštěstí druhá holčička ještě zlobit neumí, ale počítám, nedělám si nějaké vzdušné zámky, s tím, že to budeme mít velmi podobné. Snažím se být přísná, ale spravedlivá (osvědčilo se mi to, když jsem učila děti - nakonec mě milovaly) a snažím se cokoliv vysvětlit - proč nechci, aby něco nedělala, proč zakazuju určité věci. Zatím nevidím nějakou změnu, dítě mě prakticky ignoruje, neslyší, nebo dělá, že neslyší. Když se jí hodí, tak je velká, když se jí hodí, tak je malá.
Ale i tak si pořád opakuju, že je to jen období (ten obtížný třetí rok) a že to jednou přejde. Je to těžký, je to o nervy, ale pořád doufám, že to přejde a snad v ní něco zůstane z toho, co do ní furt buším. Doufám, že vyroste jednou ve slušně vychovanou holku, která se umí trochu chovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.