| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O sousedech a dětech

Každé dítě je sem tam hlučné, to je bez debat. Kdybych měla takhle hlučné děti, že to sousedy obtěžuje, asi bych se to v první řadě snažila řešit po dobrém. Omlouvat svoje zlatíčka tím, že křičí protože mají radost, mi nepřijde nejlepší. I ten opilec mi pod okny ve dvě ráno vyřvává, protože má radost ze života, čímž by ovšem nemusel otravovat mně.
V rámci zachování dobrých sousedských vztahů bych se to snažila nějak oboustranně snesitelně řešit, protože i kdyby sousedka byla superblběna, je pro MNĚ příjemnější žít s ní v klidu než muset být ve střehu kdy mi provede jakou drobnou jedovatost - mně by prostě blbé vztahy se sousedy unavovaly.
V první řadě mi pětiminutové šmrdolení po veřejné chodbě připadá úplně zbytečné - autorka popisuje jak otevře dveře od bytu, volá výtah, zavazuje si boty, nakládá děti do kočáru... určitě by to šlo jednoduše zkrátit, boty si člověk nemusí vázat s pištícími dětmi na chodbě, může se komplet vypravit doma, zavolat výtah, zavřít (nemusí děti venku křičet celou dobu než výtah přejede těch 9 pater), nalodit pacholata do kočáru a jet. To je první věc. A druhá - na tu chvilku než děti fakt jen šoupnu do kočáru a vypadnu bych si hledala způsob jak dětem zavřít pusinky. Někde zabere vysvětlení že "pšššt, mimi hajá", a pojmout to jako hru a zábavu jak být potichu jako myš, u autorčiných dětí by třeba mohlo zabrat ucpat dětem na tu chvilku pusu nějakou dobrůtkou - kousek jablíčka, kousek polystyrénového chleba, piškot... co já vím. Každej svoje děti zná a ví co zabere anebo, pokud chce, tak si dá tu trošku práce a najde si řešení které zabere.
Autorka má problém a musí ho řešit. Má dvě cesty - buď bude vstřícná a místo omlouvání svých dětí si dá tu trošku práce a jejich hlučnost omezí... anebo si ušetří nepříjemnosti s "odhlučňováním" dětí, vybodne se na to aby měla klid, ale pak zas bude mít nepříjemnosti se sousedkou, takže si ve výsledku taky nepomůže, spíš naopak.
Já bych volila cestu smírnou, sousedce vyšla ještě o kousek vstříc a zkusila se s ní nějak trochu spřátelit (vždyť jsou nakonec obě v podobné situaci, mohly by najít společná témata). Mít vyhrocené vztahy se sousedy by pro mně bylo únavnější než si dát tu práci vyřešit to v pohodě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.