| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se žije maminkám v zahraničí

Tulko, já si nemyslím, že jsou podřadné. Myslím, že tak můžou být nahlížené zbytkem společnosti, když je žena dělá moc dlouho a krom toho nic jiného. (A můžeš argumentovat tisíckrát, jak tě dítě obohacuje a nutí přemýšlet mnohem víc než účetnictví někde v kanclu ...)
Kecy o plnohodnotné mateřské roli jsou - když přijde z tlustejch do tenkejch - nakonec vždycky jenom kecy. Západní společnost vytváří významy věcí díky protikladům a veřejné x soukromé je jeden z nejdůležitějších; to, co je doma bude vždycky hodnoceno jako méně důležité (když se chceš vyhnout slovu "podřadné")
Ten mráz, který mi běhá po zádech, mi připomíná například jedno prohlášení, které jsem kdysi četla tady na Rodině na téma partnerských neshod - něco jako "nesnaž se svému muži, který byl celý den v práci, vyprávět, co jsi dělala ty a co zase děti provedly, je unavený..." To jen tak k tomu, co je a není hodnoceno jako podřadné. Samozřejmě nejhorší je, když optiku, která ženy do této role staví, obhajují samy ženy - což je právě tento případ. Marxisticky řečeno - jednají tak proti svým vlastním zájmům. :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.