| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se žije maminkám v zahraničí

chtely jste srovnavat--tak jsem tu...bydlim v nemecku- zapadnim..musim to zduraznit, ne ze bych se chtela chvastat..ale je stale rozdil v platech a cenach nemovitosti na vychode a zapade..tak jsem to jen upresnila...

materska je tady bud 1 rok nebo dva..a to bud 300 euro nebo 400 eura..je mozne si vybrat delku..porodne zadne... pece v porodnici..hmmmmmmmmmmmm...jsou tu hodne evangelisticke..ja byla na soukrome... ano zarizeni pekne..ikdyz jsem byla na pokoji jeste s jendou pani... porodni sal pekny...ale...mela jem pri porodu na zacatku svagrovou..nez prijel po nekolika hodin manzel..byl sluzebne pryc.... a byly jsme dost samy..tudiz jsem byla na pospas.. no pak pri porodu dobre..ikdyz jsem teda dala najevo..ze jedna porodni asistentka je mi nemila!! nejak to vycitili a dodali jinou :-)))) ale zadne kafe caj obed...a mimi mi neprilozili vubec hned..ale az po vysetreni, vykoupani..hovada..s prominutim..a pak mi ji prilozili a nechali samotnou..coz mi prijde take des bes..jelikoz je rodicka vycerpana a muze treba i nevedome zavrit oci- usnout a nestesti je na svete..delka pobytu v porodnici minimum tech 48 hodin az do...x dni..ja byla 10..sila, ze..za prve mela mala zloutenku a za druhe problem s kojenim u me..odsavani a dost jsem se bala, jak to zvladnu..tak sjem se nechtela hnout :-)))) kdyz nas propousteli dostali jsme tasky asi 3 plne reklamnich veci..dudliky, vyzivy, bryndacky..kupony na slevy a casopisy o materstvi a talirky..no uzasneee...to jsem fakt nevedela..i pote chodi domu ruzne vyzivy a ja nevim co jako test...pekne...i od pampers tricko s jmenem a vahou ditete..male veci..ale potesi...

jsem stredni trida- jsem doma pres tri roky..normalne bych byla dva..coz mi prijde dostacujici..ale i mene jak 2 roky bych tedy doma nebyla..to dite nas fakt potrebuje..ne z hlediska moralky..jak tu padlo..ale spraven je utvareni charakteru a a tak nejak tvarovani clovicka..dite ma mit duveru v matku..kdo jiny mu da tolik nez matka..proste pocit bezpeci a tak dal..pak je mozne jit na castecny uvazek do prace..od trech let bych to videla idelane na tu skolku a cely pracovni uvazek..problem je s nemocmi ditete..jak to ten zamestnavatel zvladne, ze?? n ja bohuzel nechodim do prace..jelikoz ma dcerka je vazne nemocna..postizena..mame zatim jen 1 rok prispevek nejnizsi..a to je 215 eur mesicne.. a k tomu 200 eur nam proplati, kdyz potrebuji hlidani a tak dale mesicne..pekne..a jeste extra na rok 1460 eura - coz je mysleno tak, ze matka postizeneho ditete je 24 hodin u ditete..tedy pokud cchce dovolenou na odpocinuti tyden, tak se nekdo stara nonstop o dite den i noc a to tak vyjde pak. ta suma..mimoto prispevek na kazde dite je 164 euro... jak jsem psla stredni vrstva- mame domek koupeny..renovovali jsme..stredni mesto vetsi pozemek cena 250 tisic euro...zadny extremni luxus..stred..samozrejme mame kredit-uver..muz je nemec..vydela si zhruba 2200 euro- lepsi stred, kdyz naepocitam doktory a pravniky a td...ale.................. elektrina , voda a plyn..drahota silenaaaaaaaaaaa plat nestaci..muz musi jeste delat praci bokem..ja ted chodim na brigadu..kdyz me nekde potrebuji...v urcite firme..placene je to velmi spatne..ale co, nejake euro to hodi a jsem mezi lidmi... potraviny az na vyjimky..jsou tu i levnejsi nez v cechach..i drogerie.. proste jak co.. celkove si ziju oproti stredni tride v cechach ..dobre..simyslim..jeste ke skolce..pro postizene deti tu je odvoz a dovoz ditete primo z domu a domu..zdarma..skolak se take neplati..jen jidlo a piti..to je asi 50 euro..normalni skolka stoji tak 100-200 euro..podle poctu deti a myslim, ze kazde treti dite a vys je zadarmo......jo holt maji malo deti, ze jo:-999 a pro postizene ditko stat doplaci mesicne 2000 euro extra.... jestli mate otazky..odpovim..ale zda se mi to vycerpavajici..lec trosku zmatene..zdravim....~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.