subjektivni nazor na zaklade subektivnich zkusenosti.Zila jsem tam 3roky v malem mestecku a pracovala v supermarketu.To pro me znamenalo,ze jsem znala temer vsechny.Chude,bohate socialni pripady.
Taky jsem to tam s hodne lidma resila.Vsichni se shodli na tom,ze Anglicky system stoji za prd a ze malo podporuje uplne rodiny.
Mam znamou co jezdi v BMW,nosi drahe obleceni,chodi si kazdy tyden na nehty i vlasy.Predstirala ze se rozesla s partnerem a i s 2 detma sla do azyloveho domu.Pak bydlela 2mesice v provizornim byte 1+1 a pak Dostala nove postaveny barak se 3 loznicema a zahradou od Council.Ja na jsem na to nerekla nic mi je to dost putna,ale vsecky ostatni matky nadavaly,protoze ona se s tim dost chvalila a normalni,slusni,pracujuci lidi musi za neco podobneho zaplatit asi 1500lib mescne 30 let(hypoteka)No to byla jen mensi historka na spestreni o tom jak funguje Anglicky socialni model v praxi.
Maji tam ted docela problem,protoze v socialne slabych rodinach,ktere ziji v baracich od mesta(v tech za ktere musi ostatni pracujici platit dane a taky Council tax ktera cini asi 120lib mesicne v prumeru na domacnost)Vyrustaji cele generace nepracujicich,kteri maji deti brzo kolem16-18 let a stehuji se do dalsich baraku od mesta.A tak furt dokola....
Dani byla ve skolce od 2,5 let a platila jsem za ni 3,5 na hodinu.Svacinku jsemji davala s sebou a bylo to jen od 9 10-13hod.Po zaplaceni skolky mi zbylo 17lib z vyplaty na tyden.Za to jsem koupila takovy mensi nakup jako je maso,brambory,sunku,pecivo,ovoce a zbylo mi velke kulove.
Tady je to se skolkama lepsi hlavne cenove a deti tam muzou byt dloho.
Pokud ale se to vezme v Evropskem meritku nejlepsi socialni system maji ve Svedsku,mam tam svagra a je moc spokojeny.Tam to ale tak maji uz dlouho a funguje to na jednicku.
Předchozí