| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se žije maminkám v zahraničí

Naprosto nesouhlasím s tím, co píšeš. Pokud se někdo dostane do existenciální krize, pak sotva bude mít další dítě. Střední třída bude mít vždy dostatek peněz na děti - navíc jsi to ty, kdo tvrdí, že děti si nepořizujeme pro peníze. Navíc - paradoxně - chudí lidé mají často více dětí bez ohledu na systém. Mají jiné hodnoty.
Nemůžu s tebou komunikovat, Kimmy. Na jednu stranu tvrdíš, že nevíme, co je opravdová bída - na druhou stranu nevidíš, kolik lidí bys uvrhla do chudoby, kdyby tvůj systém byl uveden do praxe. Nemůžu s tebou komunikovat, protože nemáš představu, jak žijí jiní lidé. Já jsem během praxe v psychiatrické léčebně poznala osobně lidi, kteří byly na dně, matky v depresích, alkoholičky..atd.
Je to jako by Sultán z Bruneje radil lidem, jak vyjít s deseti hrubého. Nevíš, co to je celodenní péče o děti, péče o domácnost a zaměstnání. Jsou tací, co to zvládli. Ať sem napíší - budou více inspirující, než teoretici, co navíc vidí jen čísla. Bez toho, aniž by chápali, že jsou i věci jako duše, prožívání, úzkost, deprese...
Vše nej, Kimmy. Já jsem včera byla rozhozená a přemýšlela, kolik je lidí, jako ty. Kolik lidí požaduje statistiky a čísla. Čísla se nedají žádat všude. Jsou věci, které nespočítáš a nepřevedeš do EUR. Když ti manžel řekne, že tě miluje, musí ti to nějak dokazovat? Převádět na nějaké hodnoty? A jak mu uvěříš? Je tedy těžké věřit tomu, že některé děti v jeslích skutečně strádají? Je těžké si připustit, že tyto věci mohou zasáhnout člověka na celý život? Ne? Nedivím se, že to tak vidíš. Uvažuješ prostě jinak.
Měj se, Kimmy.~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.