| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se žije maminkám v zahraničí

Grainne - souvislost ti rada opet vysvetlim.

Jestlize ty opravdu veris, ze stat MUSI kompenzovat nizke platy tim, ze bude vyplacet stedre davky, patris mezi lidi, kteri vidi veci jinak, nez ve skutecnosti jsou. Urcite nejsi sama. Nicmene - mne to naznacuje, ze tva neochota divat se na veci realne je tak hluboka, ze proste realne argumenty uz ani nemuzes vnimat - zijes-li skutecne v iluzornim svete, kde stat neco musi lidem kompenzovat, pak nema smysl, abych ja - realista - ti neco vykladala. To je jako vykladat hluboce vericimu katolikovi o evolucni teorii. Je hodne lidi, kteri maji ruzne typy techto utkvelych predstav a nedaji si je vymluvit - jejich schopnost prijimat realitu je omezena.

Ja nepresvedcuju matky, aby v zajmu svych deti klusaly do prace - to je dalsi z mnoha nepravd. Pokud matka ma na to, aby byla s detmi doma - at si s nimi doma je, ja s tim nemam nejmensi problem. V zajmu deti ovsem neni, aby matka nastoupila ve trech letech na plny uvazek a pochybuju, ze mi nekdo predlozi psychologicky pruzkum, ktery to doporucuje.

Psala jsem nekolikrat a citovala mnoho zdroju, ze nejlepsi pro spolecnost i pro deti je rozumna kombinace prace a pece o deti. Ta v CR v soucasnosti neni. Ty a nekolik dalsich tohle zamerne prekrucujete budovatelskymi hesly typu "matky ke strojum" (ironie, nikoli neci citace), protoze nemate lepsi argumenty, jak mi odporovat na ekonomicke bazi.

Ptala jsem se te konkretne na to, jak se cesti zamestnavatele lisi od tech francouzskych, ze by to v CR neslo, pokud by se castecne uvazky dotovaly. Neodpovedela jsi mi.
Ptala jsem se te konkretne na to, jak soucasny system brani vzdelavani nizkoprijmovych deti a jak brani zapojeni techto deti do danove platici spolecnosti - neodpovedela jsi mi.
Je tedy asi zbytecne se ptat, proc by v pripade statnich dotaci nemohly existovat sluzby na castecny uvazek. Shodou okolnosti tady na Rodine ted bezi diskuse o vypomoci v domacnosti - http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?id=12245076 : nekolik citaci

Paní u nás v domě má paní na úklid 140m bytu, platí jí 120kč na hodinu a uklízí jí 1x týdně vpátek 4 hodiny.

já jsem taky sháněla nějakou paní na úklid, nakonec jsem sehnala přes agenturu, to znamená že je docela drahá (150kč/H)

máme, už za bezdětna jsme měli, platíme nějak do 100 Kč na hodinu

Paní chodí 1x týdně na cca 4h. Platíme jí 400,-Kč/úklid, tzn. cca 100,-/h.

Platíme jí 400,-Kč/úklid, tzn. cca 100,-/h.

Mám a platím 150,- na hodinu (Praha).

Nase pani na uklid chodi 2x tydne. Vyzehli, vyluxuje, vytre, utre prach., umeje koupelny atd atd atd...platime 120kc na hod.


je nesmysl, ze v CR pro tyto sluzby neni trh - je a velice - velice zadany....


Grainne - mne hodne lidi vycita, ze nevim, jak to v CR chodi - ale toho vis prekvapive malo. Myslim si, ze sve usudky tahas ciste ze sve hlavy, aniz by sis neco overila a predkladas je tady jako nejake vseobecne principy jako treba "Zkrátka úroveň a poměry pracovních míst zavádění zkrácených úvazků do široké praxe zatím nepřejí, není to reálné. "

ja jsem ochotna diskutovat vicemene s kazdym - krome lidi, kteri urazeji, tahaji diskuse na osoni uroven - a tech, kteri jsou mimo realitu. Bohuzel jsem dospela k zaveru, ze ty se skutecne pohybujes ve svete nerealnych predstav a nema smysl ti skutecne argumenty predkladat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.