| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jako z divokých vajec

Drahé ženy, poraďte :-) Můj syn odmalička je velice živý. Už jako miminko na sebe neustále upozorňoval brekem či dalšími zvuky atd. Celkem to ale šlo. Spal a spí dosud snad podle tabulky. I jeho fyzický vývoj je jak podle tabulky. Jen si nejsem jistá tím psychomotorickým vývojem. Samozřejmě umí paci paci, jak jseš veliký, papa ale to je asi vše. Nehledě, že musím opravdu složitě získat jeho pozornost, aby vůbec reagoval na nějaký můj pokyn. Od doby co chodí tak nechodí ale lítá. Nekouká na cestu, všude vleze, na "příkazy" nereaguje. Ani po dobrém ani po "zlém". Nočník? Kdeže, on ví co po něm chci ale nočník po mě tak leda letí, i jako hračky. Nevydrží si hrát jednu déle jak 5 min a to je fakt maximum. Pak hned běží tam a zase jinam. Je hodně svůj, svůj názor prosazuje ukrutným řvem, vztekáním, boucháním a třískáním sebou o zem. To je pak těžké lidem na ulici vysvětlovat, proč se mé dítě zmítá na zemi v kaluzi vody a já jen čekám až se zklidní, abych ho převlékla a došla s ním, kam jsem potřebovala. Jeho chování je velice originální, vyčnívá venku i ve všech kroužcích. Do kroužků (plavání, MC, cvičení, manuální dovednosti - výtvarka, stavebnice, atak) chodíme každý den, ... aby se utahal .... Ještě nikdy se neutahal až ke spánku. Ráno vstává mezi 6-7hod. Jdeme pěšky do krámu, vrátíme se obvykle do hodinky a nasnídáme se, pak si chvíli hraje, já si něco poklidím a připravím si na oběd. Pak jdeme vždycky pěšky bez kočáru na ten kroužek, všechny máme daleko asi 2-3 km chodíme to tak hodinku, celou cestu šlape sám a ještě toho spoustu naběhá okolo a já také :-)), v kroužku ho hodinu nebo dvě přesvědčujeme s učitelkou aby se věnoval činnosti jako ostatní děti, jeho to baví dvě minuty a hned letí zase jinam a já jsem ulítaná z věčného nahánění víc než všechny ostatní děti dohromady, pak zase jdeme tu štreku domu zpátky, já padám, dítě roztahá všecky hračky po celém bytě, skáče po mě nebo po posteli, a pak obvykle kolem třetí na půl hodinky usne (sám si odejde do postýlky, i přinese si plínku, to je zase hezké :-) ) a já rychle splácám nějaký oběd, pak jdeme zase ven kde lítá jak pominutý a večer po hodině koupání ve vaně a hrnku teplého mléka mezi 20-21hod usíná a já také :-) Babička kroutí hlavou, že neumí ani ukázat co je pejsek a co je pipi, ze neumí nic moc povídat (žvatlá to ano a o 106) a vůbec celkově je tak na úrovni ročního a ne rok a půl starého dítěte. Jak to tak zase nehrotím, doktorka také nic neříká a třeba jednou ho začne bavit se mnou sedět u knížky a ukazovat mi zvířatka a já mu budu říkat co je co a tak. Zatím se na to nesoustředí a tak se mi to nechce nějak tíživě řešit. Ale co vy ostatní maminky myslíte, máme náběh na hyperaktivitu nebo je mé dítko jen zdravě živé a pevná výchova ho časem usměrní? Díky za rady :-) Alena

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.