| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem přežil školu

... loni v listopadu mi bylo 50 let(hrozné číslo - narozena v listopadu 1958).Při čtení slohu Vašeho syna jsem brečela. Konečně někdo popsal můj pocit ze školy. Základní a gymnázia. Naštěstí na VŠ to bylo jiné. Vesnická škola 5 km za Prahou, všichni se tu znali - možná dobře - nemohli jsme dělat anonymní lumpárny, ale určitě špatně, protože se i v dětských vztazích odrazily náhledy na moji rodinu. Závist, škodolibost, zlomyslnost, jedovatost - od spolužáků - jak jen děti umí být zlé... ale i od kantorů. Všichni usoudili, že mi osladí to, že jsem šla do školy vlastně o rok dříve a že moji rodiče mají VŠ vzdělání, taťka nechodí do hospody a moje mamka pracuje, studuje a prarodiče mě vozí na jazyky, balet, chodíme do divadla, na koncerty, jezdíme na výlety, atd. Zažila jsem co to je šikana - ať Marta chcípne - psala spolužačka na papíry, které kolovaly po škole. Tehdy jsem to slovo neznala a přemýšlela jsem proč to všechno. Učitelka mě například posadila vedle holčičky ze statku o kterou se maminka nestarala - Anička smrděla chlévem. Víte co to je za sílu? Všechny děti se nám smály, že smrdíme a že se nás štítí. tak hrozně to bolelo. Doma mi taťka řekl, že seděl v lavici s klukem, který se počůrával a taky to zvládl. Mamka zasáhla až v okamžiku kdy jsem prý řekla že se raději zabiju, než bych šla do školy. Tehdy šla za mojí učitelkou (už na 2. stupni v jiné vesnici, kde mě opět posadili k Aničce, protože s ní nikdo nechtěl sedět). Učitelka jí řekla, že se diví, že nepřišla dříve.
Tehdy jsem si udělala názor na své kantory a děti. Vím, že OBLUDY mohou být různé - hmatatelné i neviditelné.
Na gymnáziu to bylo trochu lepší, ale byla jsem ráda když jsem vypadla. VŠ byl pro mě pouze stres ze zkoušek.
Věříte, že z toho mám trauma dodnes? Tehdy bylo velké štěstí, že jsem o svých "OBLUDÁCH" promluvila s rodiči a podala to dost radikálně.
Na srazu - 30 let od ukončení ZŠ jsem se setkala se spolužačkou, která mi dělala peklo. Život ji pěkně skřípl -manžel, problematické děti, neuspořádané vztahy v širší rodině. Až mi jí bylo líto. Když nastoupil můj syn do ZŠ tamtéž, seděl v lavici se synovcem té mé trapičky. Situace se opakovala v bleděmodrém - s ním i s některými kantory. Ze strachu, aby se situace neopakovala jsem asi po měsíci zavolala učitelce a požádala jí, aby syna přesadila, neboť ONI 2 vedle sebe budou dělat psí kusy. Vůbec jsem nemluvila o šikaně. Chlapeček pak pokoušel permanentně ostatní děti. Náš syn šel jako první na víceleté gymnázium do Prahy, kde byla jiná sestava dětí a byl klid.
Proč to všechno píši? Snažte se děti uchránit před "OBLUDAMI", pokud to jen trochu jde. Je zbytečné, aby v 50 letech brečely nad dopisy malých dětí. Vašemu synkovi držím palce. Marta

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.