| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Každé dítě je jedinečné

Ecim,

já mám o hodně mladší sestru a vzpomínám si, co všechno musela máma dělat... a z určitého hlediska fakt měla mnohem víc práce než já se stejně starým dítětem. Tím není řečeno, že si máma na mateřské dnes "válí šunky", ale IMHO to, že ta máma dnes věnuje víc času dítěti, kdežto naše matky a babičky se s tím tolik nemazaly.
Když si uvědomím nutné a nezbytné práce v domácnosti - praní, to bylo opravdová fuška, hlavně když byla ségra malá a praly se plínky. Žehlení - dnes je spousta nežehlivých materiálů, tehdy se žehlilo skoro všechno. Vaření pro mrně znamenalo opravdu poctivý pobyt u sporáku (taky jsem vařila, ale když jsem nestihla, byly skleničky s připravenou výživou). Nákupy, další časový záběr jak hrom, každá blbost v jiném krámě a s jinou frontou (ačkoliv musím říct, že máma nákupy lépe organizovala, právě aby nemusela stát tři fronty pětkrát týdně, já už jsem zvyklá moc nepřemýšlet, takže jdu někdy do obchodu navíc). Daleko víc se vařilo teplé jídlo (vyjde to levněji než salámy a tak)... a v neposlední řadě byl mnohem větší společenský tlak na "pořádnou ženskou" ve smyslu úklidu. Neumýt okna alespoň jednou za 3 měsíce znamenalo být zdrbaná po celém sídlišti, stav mé domácnosti by způsobil tehdejším návštěvám kolaps :-) Všechno to byly záležitosti, které prostě žerou čas. (Pravda, my např. neměli doma tolik krámů, které by se musely uklízet).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.