| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Každé dítě je jedinečné

Jsem vychovatelka, dělala jsem mnoho let v družině, takže tam (a konec konců i od "kolegyň učitelek")jsem mnohokrát slyšela velmi nevybíravé srovnávání dětí:
"Teda Haničko, ty, holka, TAK škrábeš, to váš Lojzík psal jak podle pravítka..."

"Petříku, ty jsi takový zlobidlo, to vaše Jitkuška byla moc hodné děvčátko...."

"No Evičko, podívej se, jak to zase vypadáš, Klárka chodila vždycky jako za škatulky...." a podobně...

Z tohoto důvodu jsem mladší dceru (velmi živou, z hlediska školy takový malý Oliva v sukních - pro ty, co pamatují seriál My všichni školou povinní) dala do jiné základky a po 5 letech dojíždí i na jiné gymnázium. Nechtěla jsem, aby začala na starší sestru žárlit, nebo ji dokonce nenávidět, protože ta byla takové vzorné dítě, že se jí málokdo mohl rovnat. To, že ta mladší je na rozdíl od starší hudebně nadaná, hraje na flétnu, kytaru a klavír, zpívá, tančí, chodí k mažoretkám i do dramaťáku, to by ve škole určitě neocenili.
Každá je jiná, každá je cenná svým způsobem, každá je originál... Tak proč srovnávat nesrovnatelné.....
Simča

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.