| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Každé dítě je jedinečné

Tak přesně kvůli tomu se vyhýbám dětským hřištím a podobným uskupením matek s dětmi... Společnost kamarádů má náš malý pár dní v měsíci jeslích a snad si o i brzy vynahradí ve školce. A co se týká srovnávání v rodině? Mamka má občas tendenci srovnávat malého se mnou, což je opravdu "nebe a dudy." Já začala říkat první slova v 10 měs, na roce jsem mluvila a kolem 14 měsíců mají naši nahrané na pásku,jak jsem vyprávěla pohádky (klidně 20 minut souvislé mluvy, souvětí, rozvité přívlastky atd., bez vad výslovnosti, srozumitelně)...A malý? Začal mluvit(slova) nedávno kolem 2,5 roku, v lednu mu budou 3, rozumím mu jen já, příšerně patlá, spoustu hlásek neumí vyslovit, složitější slova ani zopakovat, věty tvoří stylem, že se u toho válíme smíchy...Já byla přesně ten typ, který kam se posadí, tam sedí, od malička jsem poslouchala a slovo, nezlobila...A malý? Obávám se, že jeho temperament a živost hraničí s hyperaktivitou (možná, že do této kategorie spadá, byť se tomu označení bráním, ale mnoho znaků tomu nasvědčuje)- neposlechne, nevydrží v klidu ani vteřinu, utíká, leze po výškách, demoluje, kam přijdeme, tam udělá nějakou ostudu...Ovšem já byla odjakživa neskutečné dřevo na sport, on by rychlostí běhu, zručností a obratností mohl konkurovat školním dětem. Malý je společenský a miluje lidi, děti, hned se s každým kamarádí, v jeslích si zvykl ihned, vůbec nebrečel - já jsem introvert, nemám ráda přílišnou společnost, jsem spíš samotář, neumím se odjakživa v koelektivu moc začlenit ani bavit.Takže při porovnávání se mnou se opravdu bavím, jiné malé děti v příbuzenstvu nemáme, takže další srovnávání naštěstí nehrozí.Každé dítě má jiné vlastnosti, charakter a hlavně svoje pořadí priorit, které si určí samo a nemá smysl to porovnávat s ostatními a nějak se s tím stresovat. Až půjde k maturitě, tak už nikoho nebude zajímat, odkdy chodil, seděl, neměl plíny či sám jedl :-) Jen pro zasmání např. náš synek se neumí obléknout ani sám moc najíst (byť se o to snažíme). Zato složí 60 dílků puzzle ani nemrkne a to i nové, které vidí poprvé~z~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.