| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Každé dítě je jedinečné

Děkuji všem za povzbudivá slova. Je mi jasné, že v tom nejsme sami. Opožděné mluvení u chlapců je dost časté, alespoň jsem to vypozorovala na různých diskuzních webech. Přestože (pozitivně) závistivě pokukuji po ostatních dvouletých dětech a podléhám srovnávání vývoje, v hloubi své duše jsem přesvědčená že můj syn je v naprostém pořádku a mluvit bude. On je totiž jen pečlivý, důsledný a opatrný, říkáme mu "pan rozvážný". Ve svých dvou letech neustále chodí a uklízí nejen po sobě, ale i po sestře, nejraději má vysavač a mokrý hadr.... Už jako roční mimi po napití zavíral kojeneckou láhev a odkládal na stolek... Před týdnem mě dostal tím, že sám chodí na toaletu (norm.WC, odmítá nočník) a mě vykazuje za dveře, ty musím zavřít. Tak si říkám, že s mluvením čeká do té doby než to bude perfektní, občas mu totiž unikne nějaké to slovo, v poslední době je to ACH JO. Řekla bych že se rozvíjí naprosto normálně. Nebýt tedy neurologa, tak mě nikdy nenapadne se pozastavit nad tím, že moc nemluví, resp. srovnávat jeho vývoj s vývojem ostatních vrstevníků. Takže jsem se vlastně stala "srovnávačkou" proti své vůli, závěry si však nechávám pro sebe. Přeji všem, co máme podobné dětičky, ať to brzy doženou. Jednou všechny budem s úsměvem vzpomínat na nonverbální slovník, který s dětmi používáme (jsem unešená z toho jak si rozumíme beze slov).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.